Dziecięcy świat

Blisko Wrocławia z dziećmi. Gdzie warto się wybrać? : Świat Alpak

Pytanie z tytułu jest mi bliskie. Sama często poszukuję ciekawych miejsc, do których moglibyśmy pojechać z dziećmi. Najlepiej, aby nie było za daleko, a jednak abyśmy mogli chłopcom i sobie dostarczyć aktywnego wypoczynku.

Jesteśmy spod Wrocławia i dlatego postanowiłam, że rozpocznę nowy cykl postów o miejscach, które niedawno odkryliśmy lub te do których lubimy często wracać. Ale akurat dziś chciałabym Wam przedstawić nie samo miejsce, ale przede wszystkim cudowne zwierzęta.

Alpaki są nie tylko urocze, pomagają także ludziom przezwyciężyć wiele chorób

O alpakoterapii dowiedziałam się zupełnie przypadkiem (moją uwagę zwróciła reklama na samochodzie przewożącym alpaki). Postanowiłam poszukać informacji na ten temat i tak znalazłam blisko Wrocławia, a dokładniej w Młodoszowicach Świat Alpak. Bardzo spokojne i miłe miejsce, z którego wraca się z uśmiechem na twarzy – serio!

Kto korzysta z alpakoterapii?

Wyróżniane są trzy formy alpakoterpaii: spotkanie z alpaką, edukacja z alpaką, terapia z alpaką. Spośród wielu filmów opisujących tą metodę terapii, polecam Wam zobaczyć ten (znajdziesz go tutaj), w którym pada ciekawe stwierdzenie, że alpakoterapia jest jak wit. C, może przynieść skutek, ale w sytuacji gdy połączymy ją z inną terapią. Ale co ważne, nie trzeba być ani chorym, ani dzieckiem, by czerpać przyjemność z przebywania wśród tych zwierząt.

Główną zaletą spotkania z alpakami jest to, że koją nasze emocje, powodują wydzielanie endorfin, wyciszają, relaksują. Dowiedziono, że przebywając przy alpace doprowadzamy do sytuacji, że spada ciśnienie krwi, uspokaja się oddech. Od siebie dodam, że już samo patrzenie na alpaki poprawia humor, a ich ciepło (temperatura ciała alpak jest o 2 stopnie wyższa od ludzkiej), ma działanie rozluźniające. Zatem jeśli ktoś z Was potrzebuje ukoić nerwy (te nadszarpnięte przez nasze milusińskie dzieci albo szefa), to zdecydowanie polecam!

A jak zareagowali chłopcy?

Aleks od samego początku bawił się świetnie, Ignaś potrzebował kilkunastu minut, aby się oswoić. Każdy z nich miał swojego ulubieńca, Aleks polubił Piórko, a Ignaś Bili-ego (bo jak przyznał potem), dlatego że był najmniejszy – jak on.

Jak wyglądało nasze spotkanie z alpakami?

Umówiliśmy się na spacer (przewidziany czas ok. 1 godzina), jednak największą frajdę mieliśmy wszyscy z karmienia! Wypytywaliśmy właścicielkę o różne ciekawostki i po prostu cieszyliśmy się wspólną chwilą.

W drodze powrotnej każdy z Nas opowiadał co podobało mu się najbardziej i pojawił się pomysł, by znaleźć teraz miejsce w którym mieszkają alpaki, ale abyśmy mogli zostać tam na dłużej – „choćby na jedną noc” – jak mawiają nasi mali turyści ;)

Gdzie jeszcze spotkamy alpaki?

Wniosek: miło spędzone popołudnie niedaleko Wrocławia. A czytelników z innych miast zachęcam do rekomendacji (w komentarzu pod tym postem) miejsc, w których możemy poprzebywać z alpakami <3

Byliśmy w Świecie Alpak u Esti – szczegóły: facebook

Zobacz także

Komentarze

3 odpowiedzi na “Blisko Wrocławia z dziećmi. Gdzie warto się wybrać? : Świat Alpak”

  1. Danuta napisał(a):

    Ciekawy artykuł
    Dzięki, będę odwiedzać:)

  2. Renata napisał(a):

    Alpaki są w prywatnym zoo w Borysewie.
    ps. A skąd taka cudna sukienka???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.