Tematy tabu

Depilacja laserowa – czy boli, ile kosztuje i jaki daje efekt?

Kiedy w grudniu pytałam Was o tematy tabu, które chcielibyście abym poruszyła na blogu, wiele kobiet napisało o kłopotliwych włoskach tzw. nadmiernym owłosieniu. Tyle kobiet cierpi na ten problem, nie wie gdzie szukać rozwiązania, a jest to sprawa cholernie wstydliwa! Zwłaszcza w czasach, gdzie jesteśmy bombardowane zdjęciami gładkich kobiet.

Skłonność do niechcianych włosków, to problem ginekologiczny, endokrynologiczny, dermatologiczny, jak i również psychologiczny. Ważne, aby każda kobieta znalazła na niego sposób, a nie ciągle słyszała „taka Pani uroda”, niestety tak często tłumaczą ten problem lekarze. Leczenie hormonalne tego problemu, to b. poważna kwestia i nie można jej traktować jak leczenia przeziębienia. Wiele kobiet ma trudność z akceptacją swojego ciała, rozwiązaniem tego problemu jest także depilacja laserowa, jednak jedną z droższych.

To nie moja pierwsza przygoda z depilacją laserową … tak przynajmniej myślałam, do czasu kiedy dowiedziałam się, że depilacja IPL, to intensywnie pulsujące światło i nie jest laserem, choć często jest nim błędnie nazywane. Po zabiegach IPL nie zauważyłam oczekiwanych rezultatów, w dodatku strasznie się zawiodłam, bo pieniądze niestety wydałam. Mimo, to po raz kolejny postanowiłam spróbować. Tym razem podjęłam się depilacji laserem Vectus (najnowocześniejsza technologia przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia). To co wyróżnia ten laser, to fakt, że urządzenie wyposażone jest w czytnik SkinTel, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta i na tej podstawie dobiera indywidualne parametry zabiegu, wykluczając ryzyko termicznego poparzenia. Wobec tego zabieg jest całkowicie bezpieczny.

 Czy zabieg laserowego usuwania owłosienia boli?

To kwestia sporna, wszystko zależy od tego jak wrażliwą mamy skórę i od naszej indywidualnej odporności na ból. Jest to jednak ból umiarkowany, zazwyczaj określany jako pieczenie lub szczypanie.

Jakie efekty daje depilacja laserowa?

Destrukcja włosa jest najefektywniejsza, gdy znajduje się on w fazie wzrostu, a ponieważ włosy nie rosną równocześnie, to zabieg należy powtórzyć przynajmniej 4 – 6 razy (jeden zabieg zapewnia usunięcie około 25 – 30% całego owłosienia). Najlepsze efekty osiągną osoby, które mają jasną karnację i ciemne włosy, jednak laser Vectus daje możliwość usuwania włosów o różnym kolorze, rudych, jak również jasnych (nie usunie włosów siwych, bo one całkowicie pozbawione są barwnika).

Epilacja jest sposobem na trwałe pozbycie się owłosienia. Wyjątek stanowią osoby, u których owłosienie pojawia się w związku z zaburzeniami chorobowymi – hirsutyzm, policystyczne jajniki, zaburzenia hormonalne. W związku z czym może okazać się, że dla podtrzymania efektu, raz na kilka lat należy wykonać tzw. zabieg przypominający.

Ile kosztuje depilacja laserem Vectus?

Załączam przykładowy cennik kliniki Dermapuls z Wrocławia, w której wykonuję epilację.

ile kosztuje depilacja laserowa

Czy każdy może zdecydować się na laserowe usunięcie włosów?

Niestety nie. Istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Należy pamiętać o pewnych „regułach”/wskazaniach, którymi rządzą się zabiegi laserowe. W poniżej grafice znajdziecie informacje o przeciwwskazaniach, ale również o tym jak należy przygotować się do zabiegu.

depilacja laserowa przeciwwskazania

Jakie efekty depilacji zaobserwowałam u siebie?

Jestem po kilku zabiegach laserem Vectus. Zdecydowałam się na pachy, głębokie bikini, uda. Nie zaprzeczę, obawiałam się bólu, bo w sieci można przeczytać skrajne opinie kobiet, które wiele przecierpiały lub takich, które twierdzą, że laser to piórko do miziania ;-) – jaka jest prawda? To wszystko zależy jaką okolicę ciała poddajemy zabiegowi. Bikini na pewno bardziej mnie bolało od pach, ale nadal był to ból do zniesienia, uda najprzyjemniejsze. Nie stosowałam maści znieczulających i myślę, że dużo zależy od naszego podejścia do zabiegu, jak i osoby która wykonuje zabieg (mi zawsze czas upłynął na miłej, luźnej rozmowie). Jeśli chodzi o efekty – są bardzo widoczne, włosy mocno przerzedzone, odrastają wolniej, są cieńsze i delikatniejsze. Po zabiegu włosy do 3 tyg. wykruszają się, owszem mamy wrażenie, że rosną, ale one mają już spaloną cebulkę i wychodzą „siłą rozpędu” ;-) Kiedy już wypadła większość włosów, to przez kolejne tygodnie miałam spokój, do momentu aż znów zaczęły wyrastać te których nie udało się usunąć podczas poprzedniego zabiegu, ale był to czas na kolejny zabieg (np. odstęp między zabiegami bikini, to 4-6 tygodni, uda 8-10 tygodni). Z każdym kolejnym zabiegiem włosów odrasta mniej. Na chwilę obecną zrobiłam 2 x pachy, 3 x bikini i efekty są zachwycające! Jeśli chodzi o uda, które robiłam 3 x to niestety już wiem, że będzie to dłuższa droga do przejścia. Ale mimo wszystko, mimo że nie są to zabiegi ani całkiem bezbolesne, ani tanie – nie żałuję. To fantastyczna sprawa wreszcie widzieć gładką skórę, nie musieć się wstydzić. Jeśli kogoś stać na taki zabieg, choćby kosztem pewnych oszczędności, to warto przynajmniej spróbować – efekty można ocenić już po pierwszym zabiegu i w razie czego wycofać się z dalszych.

depilacja laserem vectus opinie laser vectus skuteczność epilacja laserowa moja opinia depilacja efekty cennik

Jeśli myślisz o depilacji laserowej, a masz jasne owłosienie, to najlepiej pójść na próbę i wówczas jeśli włosy zaczną wypadać zdecydować się na zabieg. W klinice Dermapuls to koszt 50zł, które potem odliczane są od zabiegu.

Może wśród Was są kobiety, które zdecydowały się na depilację laserową – jak oceniacie swoje efekty?

Zobacz także

Komentarze

2 odpowiedzi na “Depilacja laserowa – czy boli, ile kosztuje i jaki daje efekt?”

  1. samotna napisał(a):

    hej. czy w cenniku ceny są podane za jeden zabieg?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *