Jadalnia, miejsce w którym rozgrywa się tak wiele codziennych i wyjątkowych chwil przy stole. Początkowo, gdy rozpoczynaliśmy naszą przygodę z budową domu nie sądziliśmy, że tak wiele elementów będzie wykończonych drewnem. Z perspektywy czasu mogę śmiało napisać, że był to dobry kierunek. Czujemy się tutaj naprawdę przytulnie! Zdecydowaliśmy się na drewniane podłogi , schody, drzwi, a także kuchnię z elementami dębowego forniru. Nie wyobrażaliśmy sobie więc jadalni, która nie byłaby spójna z całą koncepcją.
Nasza jadalnia – rozkładany stół z litego drewna dębowego
Nasze oczekiwania: stół ma być solidny, praktyczny (z możliwością rozłożenia) oraz estetyczny. Muszę stwierdzić, że nie łatwo taki znaleźć. Zwłaszcza, że większość firm nie posiada w swojej ofercie blatów rozkładanych do 300 cm (a właśnie takiego poszukiwaliśmy!). Dopiero stół dębowy WOODICA spełnił nasze oczekiwania. Wybraliśmy model o wymiarach 200 x 100 cm z możliwością rozłożenia do 300 cm (mamy nadzieję na wspólne chwile rodzinne w szerokim gronie).
Stół WOODICA wykonany jest w 100% z litego drewna, jest ciężki i masywny, dzięki czemu stabilny. Problematyczne może się wydawać wyciąganie dodatkowych wkładek (blatów) chowanych w stole, ale nie w przypadku tego modelu, gdyż zaopatrzony jest w płynnie chodzący system prowadnic – w prosty sposób zyskujemy dodatkowe miejsca przy stole.
Zakupy mebli przez Internet są bezpieczne?
Przyznam, że trochę obawiałam się zakupu tak dużego mebla przez Internet (zwykle taki produkt ogląda się w stacjonarnym sklepie przed podjęciem decyzji). Jednak sytuacja w której przyszło Nam się urządzać (kwarantanna narodowa) nie pozostawiała innej opcji. Nie zawiodłam się ani na obsłudze (terminowości realizacji), ani na autentyczności opisu. Piękny wygląd stołu na zdjęciach pokrywał się z rzeczywistym. Do wyboru mieliśmy 2 możliwości wykończenia blatu: wersję klasyczną – czysty dąb oraz bardziej rustykalną – dziki dąb (z widocznymi ciemniejszymi słojami). My wybraliśmy wersję klasyczną (grubość blatu 2cm) .
Dębowe krzesła w jadalni – Woodica (fotel dębowy)
Oczywiście, jeśli trzymamy się przewodniego motywu, to czym byłby dębowy stół bez wykonanych z litego drewna dębowego krzeseł? A właściwie foteli, które również znalazłam na stronie WOODICA. W naszym przypadku ten model nie mieści się pod stołem, fotele można tylko delikatnie wsunąć pod krawędź blatu, ale właśnie na takim efekcie nam zależało – mamy dość dużo wolnej przestrzeni w jadalni i chcieliśmy dobrać siedziska, które sprawią, że jadalnia stanie się przytulna! Fotele WOODICA są wykonane bardzo solidnie oraz zapewniają odpowiednie podparcie dla pleców. Dużym atutem są tapicerowane elementy, dzięki czemu fotele są wygodne. Do wyboru jest 8 wersji kolorystycznych, więc obicie można dopasować do indywidualnych potrzeb. My wybraliśmy jasny odcień STANDARD M, ponieważ ten kolor najlepiej współgrał z cegłą, którą mamy na ścianie.
Cegła dekoracyjna w jadalni – Elkamino (stara cegła skalna)
Cegła na ścianie chyba nigdy nie przestanie być modna. Stanowi ponadczasowy wzór pasujący do wnętrz o rustykalnym, jak i nowoczesnym charakterze. Ściana w naszej jadalni została ozdobiona cegłą dekoracyjną Elkamino w skalnym kolorze. Od samego początku byłam nią zauroczona – ciepłem jakie wprowadza i jej niepowtarzalnym wzorem, imitującym wygląd XIX-wiecznej cegły. Z komentarzy na Instagramie wnioskuję, że oczarowała również część z Was. Otrzymywałam liczne zapytania o pochodzenie płytek, odkąd stała się tłem do niektórych zdjęć na moim Instagramie. Do cegły dobraliśmy kremową fugę (na stronie sklepu są do wyboru dwa rodzaje). Zdecydowaliśmy się nie kłaść w tym miejscu listwy przypodłogowej i ułożyć ją do samego dołu ściany (o . Wydaje mi się, że w ten sposób cegła prezentuje się bardziej naturalnie, jakby była fragmentem, będącej tu od lat elewacji – co myślicie?
Oświetlenie nad stołem w jadalni – Aqform (MODERN GLASS Barrel)
Wybór odpowiedniego oświetlenia do otwartej przestrzeni, w której będziemy spożywać posiłki, ale również odpoczywać nie jest łatwy. Należy wziąć pod uwagę zarówno funkcjonalność, ponieważ stół w jadalni powinien być dobrze doświetlony, jak i efekt wizualny, aby lampa współgrała z całą aranżacją wnętrza.
Podczas targów wnętrzarskich natrafiliśmy na firmę AqForm, których produkty od razu nas zaciekawiły i w większości zdecydowaliśmy się na lampy tej marki m.in. oświetlenie z podwieszanym suficie z czarną wnęką, w kuchni oraz łazience (dotychczasowe wpisy z realizacji dostępne są w zakładce PROJEKT DOM). Do jadalni wybraliśmy lamy wiszące MODERN GLASS Barrel E27. Ten model urzekł nas nowoczesnym designem, unikatowym kształtem oraz możliwością personalizacji wyglądu (wybór barwy klosza, jego przezroczystości oraz regulacji długości lampy).
Nasza jadalnia powoli nabiera kształtu. Z pewnością pokażę Wam to miejsce na Instagramie w naszej codziennej konfiguracji z detalami (nakryciem stołu) i wersji z krzesłami Stokke Steps, na których siedzą nasi chłopcy. Zapraszam na mój Instagram @wkrecona.pl
Do następnego!
- 25 czerwca 2020
- 3 komentarze
- Projekt dom
Zobacz także
Uciążliwa dolegliwość, która dotknęła naszą rodzinę. Twoją również?
Pomyśl o swojej skórze jak o murze, który stanowi barierę chroniącą nas przed zagrożeniami ...
Komentarze
3 odpowiedzi na “Jak zaaranżowaliśmy jadalnię? – stół dębowy z krzesłami, cegła dekoracyjna i oświetlenie (tworzą klimat tego miejsca!)”
Dębowy stół to również i moje marzenie. :) Przepiękna ta aranżacja!
Mogłaby Pani podać link do kremowej fugi którą dobrała Pani do cegły ?
Witaj, fuga również z Elkamino.