O nas

 

Witaj na „kobieta czasami, mama zawsze” – moim blogu, który ukazuje radość z bycia mamą, ale również celebruje kobiecość.

mamazawsze.pl

Magda autorka większości tekstów na bloga & wydawca (to ona decyduje o tym, co dzieje się na mamazawsze.pl)

Studiowała Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim, miała zostać prezenterką w TVN-ie, a została… młodą mamą na pełen etat! Cała Magda: barwna, przebojowa, energiczna i zaskakująca. Dla rodziny zrezygnuje ze wszystkiego, będąc przy tym i damą, i mamą, i… lwicą! Serio! Energia, która w niej drzemie jest niczym najpotężniejszy instynkt, co zresztą bardzo się przydaje w zbudowaniu silnych charakterów i poukładanego światopoglądu Aleksa i Ignasia. Walczy nie tylko o chłopaków i ich słuszne miejsce w świecie. Każdego dnia w dresie i nienagannym makijażu walczy też o to, by wszystko, czym się otacza było zgrane, poukładane i dopasowane. Zdjęcia na blogu zdradzają jej estetyczne podejście do kreowania przestrzeni.

Magda nie kryje, że detoks od dzieci to coś, na co każda mama musi sobie pozwolić od czasu do czasu. Sylwester z mężem, weekend w hotelu we dwoje, wieczór z lampką wina? Dlaczego nie! Zrzuca wówczas dres na rzecz najpiękniejszej sukienki i najwyższych szpilek… bo choć mamą jest zawsze, kobietą kocha bywać.

blog pisany przez tatę

Sławek autor części (tej mniejszej) tekstów na bloga & surowy redaktor wpisów Magdy

Mistrz kamuflażu. Dlaczego? Z jednej strony poważny doktorek z dyplomami, pan kierownik i projektant, z drugiej motocyklista, zaangażowany ojciec TYCH dzieci, szarmancki mąż TEJ Madzi (którą zresztą poderwał w dyskotece). Najwięcej o nim samym zdradzają jego słowa na temat… żony:

wyrozumiała mama, zarozumiała żona. Księżniczka w naszym rodzie trójcy męskiej. Dąży i drąży, kręci nas i nęci, by podjeść kolejną mafinę”.

Nie trzeba być Dostojewskim, by znaleźć w tej wypowiedzi ogień uczuć i chęć dorzucania do tego ognia. No właśnie, bo Sławek zdecydowanie dorzuca zawsze coś od siebie! Czasem to pozytywne słowo, a czasem gest. Tu na blogu – bywa na chwilę, coś napisze, ale zawsze czuwa nad ortografią i interpunkcją tekstów Magdy. W domu dorzuca swoją pomoc: mycie podłóg, sprzątanie samochodu, opłacanie rachunków i wynoszenie śmieci – to jego lista obowiązków. Tak samo jak czuwanie nad chłopakami w zabawie i w wychowaniu. Aha, w międzyczasie Sławek bywa również wykładowcą akademickim, serio!

Jego teksty znajdziecie w zakładce: JEGO ZDANIEM

Przeglądamy się w oczach innych – w życiu i na blogu!

„Magda i Sławek tworzą kochające się małżeństwo, ale każde z nich walczy o swoje.. kiedy bywają osobno, myślami są razem z tą drugą osobą – koleżanka Magdy”.

MAMA oczami Aleksa i Ignasia:

Aleks

Aleks: Lubię, gdy mama ma czerwone usta. Lubię, kiedy bawi się ze mną w chowanego, jest wtedy taka śmieszna. W każdej chwili jest gotowa do zabawy. Pełna radości, lubi śpiewać i tańczyć. Uwielbiam jej zupy i w ogóle wszystko co ugotuje. Kiedy się mamę zezłości, to ciężko ją przeprosić. Muszę wtedy całować, i to mocno! Każdego ranka przytulamy się i przekazuję jej wtedy dużo energii, inaczej nie miałaby siły zrobić mi kanapek, a ja bez śniadania nigdzie nie pójdę. Mama zawsze po kryjomu przed tatą da mi coś słodkiego. Tylko ciiiii… to taka nasza tajemnica.

Ignacy Ignaś

Ignacy: Mama to taka całuśnica. Często słyszę jak mówi, że zje moje poliki. A co ja zrobię, jak się zdecyduje? Mama ma bardzo wrażliwą i delikatną naturę, dlatego trzeba ją często przytulać. Mama to też trochę złośnik, często daje się wyprowadzić z równowagi, ale gdy się uśmiechnę, ona mięknie. Mam ją w szachu!

mamazawsze

Cieszymy się, że z nami tu jesteś, bo to dla Ciebie tworzymy to miejsce …