Projekt dom

Żółty kolor w łazience? – warto było zaryzykować!

Niektórzy z Was (którzy są ze mną od dłuższego czasu) pamiętają wpis na blogu, w którym pytałam (o tutaj) czy w WC na parterze powinniśmy zdecydować się na kolor szary, czy żółty? – który notabene uwielbiam! I cieszę się, że wówczas tyle osób wsparło Nas w decyzji, że żółty jest nośnikiem dobrej energii! Dziś pokazuję efekt końcowy tego pomieszczenia.

Żółty kolor w łazience – zbyt odważnie?

No właśnie, czy żółty kolor we wnętrzu jest zbyt odważny? Takie myśli krążyły mi po głowie, zwłaszcza, że w Internecie mało dostępnych jest inspiracji (dotyczących łazienek) właśnie w takiej kolorystyce. Uwielbiamy ten kolor, całą naszą czwórką, dlatego całkiem sporo w naszym domu jest akcentów w tej barwie. Oczywiście, najbardziej wyróżniają się nasze żółte drzwi przesuwne do spiżarni, które pokazałam Wam przy okazji publikacji wpisu o naszej kuchni. Ten kolor ma w sobie coś wyjątkowego! Zdecydowanie jest silnym i pozytywnym kolorem, sprawiającym, że poranek łatwiej zacząć z uśmiechem!

Oczywiście, szukając idealnego odcienia mieliśmy małe przygody, ale w końcu znaleźliśmy dla Nas optymalny odcień  – RAL 1017 (ten sam kolor znajduje się na drzwiach przesuwnych do spiżarni).

Łazienka z mozaiką na podłodze – nasza kolorowa podłoga w toalecie!

Podłoga naszej toalety została wykończona płytkami Musichalls Multicolor Octogono, na które byliśmy zdecydowani od początku. Urzekł nas rustykalny wzór w przyjemnych ciepłych kolorach. Poza walorami wizualnymi, dużym plusem jest ich łatwość w utrzymaniu czystości. W pierwotnym projekcie na ścianach miały być ułożone płytki w jodełkę, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Przede wszystkim ciężko było znaleźć płytki, które odpowiadały naszym oczekiwaniom oraz koszt ułożenia w płytek w jodełkę jest znacznie wyższy. Na ścianach ułożyliśmy CER. OLD WHITE 33,3X100 I G.

Wysoka zabudowa meblowa w łazience (meble fornirowane)

Bardzo zależało nam na utrzymaniu spójności aranżacji w całym domu. Drewno zagościło w większość naszym pomieszczeń, dzięki czemu wnętrze stało się przytulne, a jednolitość stylu uporządkowała całą przestrzeń. Z myślą o tym, również w małym WC pojawiły się drewniane akcenty w postaci dębowej zabudowy oraz blatu. Tylko czy fornir w łazience to dobry pomysł? Jak najbardziej! O ile pomieszczenie nie jest narażone na wilgoć – co w naszym przypadku się zgadza, ponieważ ta łazienka ma służyć jedynie jako toaleta.

Dodatkowo w ostatecznej wersji wprowadziliśmy kilka zmian. Zdecydowaliśmy się na 2 szafki, które są dodatkowym miejscem na przechowywanie potrzebnych rzecz m.in. papieru toaletowego, zapasowych ręczników i chemii. Pierwotna wizualizacja łazienki zawierała dużo osobnych półek, rozmieszczonych po całej zabudowie. Chociaż daje to ciekawy efekt, takie modyfikacje znacznie podniosłyby koszt całej zabudowy. Dlatego zdecydowaliśmy się na jeden moduł z odkrytymi półkami, tuż nad toaletą.

Oświetlenie w łazience jako element dekoracyjny

W tak małym pomieszczeniu bez okien, musieliśmy zadbać o precyzyjne rozmieszczenie źródeł światła. Ponownie zaufaliśmy firmie AQForm i wybraliśmy tą samą hermetyczną oprawę, co w łazience na piętrze. Zdecydowaliśmy się zamontować oprawę wpuszczaną (podwieszany sufit). Ponadto wybraliśmy do naszej toalety lampę dekoracyjną MODERN-GLASS-Flared-LED-230V-zwieszany, MG2015. Jeśli chcemy zachować minimalizm w łazience, ale jednocześnie nadać jej stylu elementem dekoracyjnym, to oprawa świetlna jest najlepszym wyborem.

Detal ma znaczenie – niezbędne akcesoria łazienkowe

Najtrudniejszym zadaniem jest dobór dodatków. Trzeba trafić w punkt, aby nie przesadzić z akcesoriami. Szukając pomysłów często przeglądam kampanie WESTWING i stamtąd pochodzą ozdoby w strefie odkrytych półek.

Natomiast akcesoria tj. dozownik, szczotki WC oraz kosz znalazłam na SF MEBLE. Zdecydowanie polecam Wam tam zajrzeć, można odkryć oryginalne meble i dodatki z wysokiej jakości materiałów. Po przejrzeniu licznych propozycji, ostatecznie postawiłam na markę ZONE UME. Urzekł mnie nowoczesny kształt oraz matowe wykończenie, na czym mi zależało, gdyż polakierowane na żółto meble, również są matowe.

Ramki do włączników i gniazd w toalecie, podobnie jak i w przypadku całego parteru, wybraliśmy z oferty Kontakt-Simon (Simon 82 Detail SELECT). Postawiliśmy na drewniane wykończenie. Podobnie z akcesoriami tj. uchwyt na papier i ręcznik łazienkowy, kolekcja Tiger Urban posiada 3 wymienienie końcówki, my wybraliśmy tę imitującą drewno.

Do łazienki bez okna trudno dobrać kwiaty doniczkowe, a że uwielbiam kwiaty, to w naszym WC ustawiam mini kompozycje z ciętych kwiatów. Natomiast na półce znajduje się mech chrobotek, który nie potrzebuje naturalnego światła i utrzymuje swój kolor.

Choć toaleta na parterze, to jedno z mniejszych pomieszczeń w naszym domu, wcale nie było tak prosto ją urządzić. Mimo, to jej aranżacja sprawiła mi wiele radości!

Zobacz także

Komentarze

4 odpowiedzi na “Żółty kolor w łazience? – warto było zaryzykować!”

  1. Bartek pisze:

    Wow! W życiu bym nie powiedział, że to może aż tak dobrze wyglądać! A płytki na podłodze są super – kojarzą mi się z wakacjami w Portugalii :)

  2. Jarosław pisze:

    O gustach podobno się nie rozmawia, szukałem inspiracji żółtego koloru w łazience i chyba znalazłem:) Fajnie dopasowany kolor do barw drewna, natomiast osobiście wybrał bym inny kolor posadzki ten jest trochę przytłaczający… Jednak jak wspomniałem na początku o gustach się nie rozmawia:) ogólnie SUPER.

  3. Basia pisze:

    Piękna łazienka, fajne połączenie drewna z żółtym?
    Czy odcień użytego materiału drewna ma jakąś nazwę? Gdzie można taki materiał znaleźć.
    Gdzie zamawialiscie drzwi- są cudne.
    Poszukuje właśnie takiego ciepłego naturalnego dębu z wyraźnymi słojami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.