Tematy tabu

Terapia LED – te schorzenia możesz leczyć światłem!

Światłoterapia z wykorzystaniem LED jest jeszcze mało popularna i raczej podchodzi się do niej z przymrużeniem oka. Stwierdzamy: „to nie dla  mnie”. Przyznaję, też nie byłam przekonana dopóki sama nie spróbowałam! Warto zapoznawać się z nowymi formami leczenia niż ciągle faszerować się chemią, która i tak w obecnych czasach otacza Nas ze wszystkich stron.

Podejmując się terapii światłem musimy być systematyczni, bowiem w tego rodzaju leczeniu nie zawsze zobaczymy efekt za pierwszym razem (w przypadku takich schorzeń jak: oparzenia, zranienia, stan zapalny na skórze, można zaobserwować znaczną poprawę już po jednym naświetlaniu). Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale działanie jest naprawdę zadowalające! Terapia LED obejmuje zwykle serię zabiegów od dwóch (przy stanach zapalnych) do 20 (przy terapii leczenia rozstępów). Zabieg może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od wskazania, doboru światła i długości fali. W klinice Kaniowscy Dermapuls do dyspozycji pacjenta są – lampa Led Triwings oraz najnowocześniejsze łóżko LED MOST LEDS (główną zaletą łóżka jest możliwość naświetlania całego ciała).

Co daje naświetlanie lampą LED ?

W zależności od tego, jakie efekty terapeutyczne chcemy osiągnąć dobierany jest kolor światła. Każda barwa  w specyficzny sposób oddziałuje na organizm człowieka – TU przeczytacie zakres działania poszczególnych długości fal.

Przebieg zabiegu – czy naświetlanie boli?

Podczas zabiegu mamy zabezpieczone oczy specjalnymi okularami ochronnymi. Działanie światła jest całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne oraz bezbolesne, a co ważne w trakcie zabiegu nie dochodzi do rozgrzania i podrażnienia skóry. Ciało znajduje się w bardzo bliskiej odległości od lampy (nawet do 5 cm), mimo to nie odczuwa się gorąca. Mogę śmiało stwierdzić, że to przyjemna forma leczenia z uwagi na właściwości relaksujące i odprężające. To co wpływa na mój komfort, to fakt, że bezpośrednio po zabiegu możemy wrócić do codziennej aktywności.

Ile kosztuje naświetlanie LED?

Jak wspomniałam wyżej, jest to terapia długoterminowa (zwykle należy wykonać serię naświetleń), jednakże uważam, że warto w nią inwestować. Jak wiecie z tego wpisu podjęłam się laserowego usuwania rozstępów, zapomniałam wówczas napisać, że po zabiegu okolica poddana zabiegowi dla przyspieszenia gojenia jest naświetlana (w moim przypadku brzuch). Niedługo opiszę Wam też kilka innych zabiegów m.in. zamykanie naczynek na nogach za pomocą lasera i także po każdym zabiegu naświetla się skórę lampą LED.

Zaczęłam dopytywać o pozostałe zalety naświetlania i postanowiłam, że spróbuję wzmocnić włosy. Efekt? Włosy w znacznym stopniu przestały mi wypadać i co ważne widać odrastające nowe włoski, tzw. baby hair. Jeśli właśnie borykasz się z problemem wypadania włosów po ciąży, wypróbuj naświetlania. Lampa emituje m.in. tzw. czerwone światło lecznicze, które odbudowuje strukturę włosów: poprawia ukrwienie ich cebulek i odżywia osłabione komórki. W tym wpisie widzieliście aktualną kondycję moich włosów.

TU natomiast zobaczycie efekty terapii LED pacjentów kliniki Kaniowscy Dermapuls – są imponujące! Dlatego jeśli masz rozstępy skórne, blizny po trądziku to im szybciej podejmiesz próbę walki z nimi, masz większe szanse. Ponadto naświetlanie LED jest niezastąpione w przypadku zranień, świeżych blizn np. pooperacyjnych lub w przypadku oparzeń. Jako rodzice wiemy, że urazy i skaleczenia zdarzają się często, a światłoterapia jest bezpieczną metodą leczniczą także dla dzieci.  Piszę Wam o tym, gdyż sama nie miałam o tym pojęcia, a jak widać korzyści jest bardzo wiele! Dodatkowo na własnej skórze odczuwamy wpływ światła na nasze samopoczucie. Zimą większość z nas ogarnia chandra, zniechęcenie i senność. Coś w tym jest!

Próbowaliście naświetlania LED? – jakie jest Wasze zdanie?

Zobacz także

Komentarze

2 odpowiedzi na “Terapia LED – te schorzenia możesz leczyć światłem!”

  1. Karina pisze:

    Potwierdzam skuteczność tej metody! Korzystam z naświetleń lampą triwings w Krakowie na lwowskiej 1 (w spa). Próbuję zlikwidować bliznę nad okiem oraz spłycić rozstępy. Czytałam dużo artykułów zachwalających lampę więc postanowiłam spróbować. Jedyny minus jest taki, że ciężko znaleźć miejsca, gdzie mają taki sprzęt.

  2. Marlena pisze:

    Karina? błagam o informacje. mój syn ma uraz na nosie. 2 tygodnie temu spadł z roweru i ma skaleczenie na nosie. chodzi na tą lampę triwings. Pan doktor kaniowski mówi że myśli że laser nie będzie potrzebne i że to mu się zregeneruje. piszesz tu że chciałaś jakąś blizne nad okiem usunąć, jakie rezultaty? prosze o informacje bo ciężko jest znalesć opinii na internecie na ten temat …
    668-638-201
    Marlena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.