Te myśli

30 lekcji, których nauczyło mnie życie w ciągu 30 lat

Do tej pory podróż mojego życia była niesamowitą przejażdżką – mnóstwo wzlotów i upadków. Niezależnie od tego, w jaki sposób spojrzę na moje 30. urodziny, jestem pewna jednej rzeczy – nauczyłam się wielu dobrych lekcji.

 

Rodzina jest najważniejsza. Zgodnie z pierwszą lekcją nasza rodzina musi być pierwsza, ponieważ nic na tym świecie nie może zastąpić rodziny.

Najlepszy prezent, jaki mogę ofiarować moim dzieciom, to moja niepodzielna uwaga. Mogą zapomnieć o rzeczach, które dla niech kupuję, ale zawsze będą pamiętać moją obecność wokół siebie.

Dzieci uczą się więcej z zachowania rodziców niż z czegokolwiek innego. To właśnie siebie musimy mieć na uwadze.

Wdzięczność jest potężna – jest kluczem do szczęścia. Urzekły mnie słowa, o których pamiętam: „Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp.” [James Matthew Barrie].  Życie często stawia przeszkody, jednak znajdzie się ktoś, komu jest trudniej niż nam.

To prawda: nos naprawdę nie przestaje rosnąć!

Martwienie się nie rozwiązuje absolutnie niczego. Po prostu zabiera cię z „tu i teraz” i kradnie chwile.

Kiedy ktoś Cię nie obejmuje, przytul go trochę mocniej.

Dostajesz to, na czym się skupiasz. Jeśli ciągle narzekasz, znajdziesz tylko więcej powodów do narzekania. Jeśli koncentrujesz się na zdrowiu, jesz więcej warzyw, pijesz więcej wody, zaczynasz się ruszać i zyskujesz lepsze samopoczucie.  Jeśli koncentrujesz się na byciu dobrym rodzicem/przyjacielem, znajdujesz czas na zabawę/spotkania, słuchasz, na pierwszym miejscu stawiasz innych. Nie możesz skupić się na wszystkim, ale brak skupienia nie da ci niczego, czego chcesz.

Czasami trzeba naprawdę zmarznąć, aby zrozumieć znaczenie ciepła. To samo dotyczy miłości, pieniędzy i celu.

Każdy może wypowiedzieć słowo przepraszam. Prawdziwe przeprosiny są poparte zmienionym zachowaniem.

Jedyne co mogę kontrolować, to moje własne działania i reakcje.

Strach jest kłamcą. W obliczu trudnej decyzji wybierz odpowiedź, która najbardziej Cię przeraża.

Zawsze będzie ktoś, kto nas nie polubi. „Możesz być najzamożniejszą, najbardziej brzoskwiniową brzoskwinią na świecie, i nadal będzie ktoś, kto nienawidzi brzoskwiń.„

Zdrowie jest niedoceniane. Bez zdrowia nic nie ma znaczenia.

Warto ćwiczyć pauzę. Poczekać dzień lub dwa przed podjęciem jakichkolwiek ważnych decyzji lub podjęciem jakichkolwiek impulsywnych działań.

Akceptacja jest pierwszym krokiem do lepszego życia. Zaakceptuj każdą osobę, miejsce i sytuację dokładnie taką, jaką jest. Nie możesz ich kontrolować ani zmieniać, więc weź głęboki oddech i świadomie zaakceptuj to, co jest.

Udawanie doskonałości nie czyni nas doskonałymi. Nie jestem doskonała i nigdy nie będę. Popełniam błędy i złe decyzje, czasami mi się nie udaje. Potykam się. Jestem człowiekiem.

Kiedy czegoś chcesz, poproś o to.  Choć bardzo byśmy tego chcieli,  nasi bliscy nie są czytnikiem naszych myśli.

Liczą się doświadczenia, a nie produkty. Doświadczenia dają nam wspomnienia, a produkty prowadzą do bałaganu.

Mądrze używaj swoich słów. Słowa mogą ranić lub leczyć, więc zawsze musimy mieć świadomość tego co mówimy.

Nie ma czegoś takiego jak idealny związekJeśli relacje budowane są z cierpliwością, miłością i troską, mogą wzbogacić nasze życie bardziej niż cokolwiek innego.

Kłamstwo nigdy nie jest lepsze niż bycie uczciwym.

Jesteśmy kombinacją pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. To może brzmieć jak banał, ale to prawda. Jeśli naprawdę chcesz zmienić swoje życie, musisz zmienić ludzi, z którymi się spotykasz. Spędzaj czas z ludźmi, którzy wspierają Cię i wierzą w Ciebie.

Ludzie się zmieniają. Czasami pojawiają się w naszym życiu w określonym momencie, aby pomóc nam dostać się z punktu A do punktu B, a potem jakoś znikają. To magia życia i relacji: zawsze ewoluują.

Nie porównuj siebie ani nie próbuj być kimś innym. Porównywanie się lub próbowanie bycia kimś innym jest grą, której nigdy nie wygrasz. Jak powiedział Oscar Wilde: „Bądź sobą, wszyscy inni są zajęci”.

Większość osób odnoszących sukcesy odnosi sukcesy, ponieważ robią to, co lubią robić. 

Wiara daje siłę i przywraca nadzieję.

Porażka jest prawdziwym dowodem, że mieliśmy odwagę spróbować. Jeśli unikamy niepowodzenia, unikamy podejmowania działań. Ciągle sobie powtarzam, że lepiej żałować – że się spróbowało niż żałować, że się tego nie zrobiło.

Cele i terminy są ważne, ale czasami trzeba po prostu powiedzieć: „Nie wiem kiedy, nie wiem jak, ale wiem, że to się stanie” – mam tutaj na myśli chociażby nasz przyszły dom.

Nie osądzaj. Nie znasz wszystkich faktów.

Ta chwila jest wszystkim co istnieje. Ani przeszłość, ani przyszłość nie istnieją.

Bez względu na to, czego dziś chcę i jak się czuję, czas płynie dalej. Dzieci dorastają. Starzejemy się. Nie pozwólmy, by życie przeszło obok Nas <3

Zobacz także

Komentarze

7 odpowiedzi na “30 lekcji, których nauczyło mnie życie w ciągu 30 lat”

 1. Bardzo ważne przemyślenia :) Super, że się z nami nimi podzieliłaś, bo skłaniają do refleksji.

 2. funwithmum pisze:

  Najważniejsze to wierzyć w siebie, czuć się dobrze ze sobą i pielęgnować tylko te znajomości który nas wzbogacają. Nie potrzebujemy tabunu znajomych, tylko najbliższych. NIe potrzebujemy mieć wszystkiego, tylko to co potrzebujemy (każdy ma inne potrzeby).

 3. Bardzo fajna porada z tą pauzą :) Super przemyślenia!

 4. Proste i logiczne spostrzeżenia. Często pędząc przez życie ich nie dostrzegamy, chcemy wszystko rozwiązać na skróty…

 5. Milenka pisze:

  Cudowne , to z nosem trochę mnie przeraziło, ale za to z PAUZĄ polecam każdemu.
  Mnie nauczyło szacunku do ziół i tego co mamy na wyciągnięcie ręki, a szukamy w niewłaściwych miejscach. Swoje otoczenie traktujemy jako dodatek a nie część Nas.
  W moim życiu odkrycie cbd dało mi dalsza drogę do rozowju.

 6. Marysia pisze:

  Podoba mi się dziękuje za inspiracje :)

 7. Ania pisze:

  Wszystko co pani opisała ma znaczenie w naszym życiu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.