Projekt dom

Korytarz na piętrze – aranżacja długiego przedpokoju w naszym domu

Długi (często także wąski) korytarz okazuje się kłopotliwy w aranżacji, jednak warto zauważyć, że jego atutem jest możliwość funkcjonalnego układu pomieszczeń na piętrze. Jesteśmy zadowoleni z rozplanowania naszych pomieszczeń  (tutaj pokazywałam rzuty naszego domu), wynikiem czego na końcu korytarza na piętrze znajduje się strefa dzieci – na lewo pokój sypialniany chłopców / na prawo ich pokój zabaw – uważamy to za praktyczne rozwiązanie. Przyznaję, że nie miałam gotowego pomysłu w głowie na nasz korytarz na piętrze, stąd długo pozostawał nieukończony. Na moim Instagramie @wkrecona_pl wspominałam Wam jaki mamy plan na to wnętrze, w tym wpisie natomiast chciałabym podzielić się z Wami szczegółami tego projektu.

Długi korytarz – pomysł na wykończenie ściany w przedpokoju

Efektowną dekoracją ściany jest niewątpliwie drewniana mapa świata, która pasuje do większości wnętrz. Nasza mapa w korytarzu to produkt LOSOKAWOOD w rozmiarze 120 x 75cm – wybraliśmy wzór VI. Mapa wykonana jest z drewna brzozowego, pokryta impregnatem w różnych kolorach na bazie wody, stąd jest bezpieczna i  bezwonna. Przypomina układankę, pozwala wspominać podróże i je planować (tak bardzo tęsknimy za tym uczuciem…). Zdecydowaliśmy się na mapę z umieszczonymi nazwami Państw, które pobudzają wyobraźnię i marzenia – także dzieci. Samoloty, które przykleiliśmy lecą właśnie w tych kierunkach.  Elementy drewniane zagościły w naszym domu w wielu formach, i mapa jest kolejnym z którego jesteśmy bardzo zadowoleni!

Lamele ścienne są efektowną dekoracją 3D, która tworzy precyzyjny i głęboki wzór. Bez problemu można znaleźć gotowe wersje tego produktu. Jednak jeśli zależy nam na dopasowaniu wymiarów oraz koloru do wnętrza, sprawa się komplikuje, a cena idzie w górę. Zatem po raz kolejny S. wziął zadanie w swoje ręce. Przygotował kilka wersji układu lameli ściennych, jednak ten na który się zdecydowaliśmy jest optymalny, gdyż optycznie zwiększył wysokość pomieszczenia (wysokość naszego korytarza to 255cm, a szerokość 128cm)

S. samodzielnie dociął lamele (z płyty MDF), zlecił ich polakierowanie i zamontował (klejenie przy wykorzystaniu kleju mamut-a). Postawiliśmy na białe lamele lakierowane w kolorze RAL 9006 nawiązujące do koloru drzwi oraz listew przypodłogowych. Efekt końcowy miło mnie zaskoczył!

Plakaty to zawsze dobry wybór! W naszym korytarzu znajdują się plakaty Poster Polytechnic. W ich ofercie znajdziecie bardzo szeroką ofertę grafik o różnorodnej stylistyce oraz minimalistyczne ramy.  Wybraliśmy plakaty urbanistyczne, wizualizacje naszych ulubionych miast z ich symbolami i atrakcjami turystycznymi. A dokładniej: Wrocław, Warszawę i Gdańsk, z którymi mamy piękne wspomnienia (całą naszą czwórką!). Uwielbiam, kiedy dekoracje w domu mają szczególne znaczenie – wówczas każdy centymetr i każda rzecz w tym miejscu jest po prostu “nasza”. Te plakaty to jeden z takich dodatków!

Oświetlenie długiego korytarza – minimalistyczny wygląd sufitu

Właściwe oświetlenie ma znaczący wpływ na wystrój wnętrza. Pamiętając o tym, po raz kolejny wybraliśmy lampy marki Nowodvorski – produkty z oferty tej firmy zagościły już wcześniej w sypialni chłopców oraz ich pokoju zabaw. Tym razem zdecydowaliśmy się na wpuszczane oprawy DOT WHITE wykonane z lakierowanej stali. Ten model wyróżnia, ceniony przeze mnie, klasyczny i minimalistyczny wygląd oraz funkcjonalność. Lampy posiadają możliwość regulacji kąta padania światła.

Oświetlenie nocne w korytarzu – oświetlenie przypodłogowe z czujnikami ruchu

W całym domu wybraliśmy osprzęt marki Kontakt-Simon, a konkretnie serię Simon 82 Detail, o którą często mnie pytacie. Uwielbiam takie detale! W korytarzu zdecydowaliśmy się na oświetlenie przypodłogowe także tej marki, dokładnie na białe oprawy oświetleniowe LED z czujnikiem ruchu.Ten model posiada możliwość regulacji czasu świecenia oraz regulacji czujności, więc bez problemu można go dopasować do indywidualnych potrzeb. Nie mogłabym również pominąć komfortu jaki daje nocą. Nie ma konieczności zapalania światła, ponieważ LEDy zamontowane w oprawie są wystarczające do bezpiecznego przejścia. Dzięki czujce ruchu oraz regulacji czasu świecenia oprawy świecą tylko przez określony czas, co sprzyja mniejszemu zużywaniu energii w domu. Praktyczne rozwiązanie!

Komoda w przedpokoju – sprytny sposób na przechowywanie

MINKO to polska marka, która nie przestaje mnie zachwycać. Ich meble są wykonane z precyzją, z solidnych oraz pięknych materiałów. Do korytarza na piętrze wybraliśmy komodę ASYMETRIC MIDI, którą mogliśmy spersonalizować pod względem wymiarów oraz kolorystyki. Postawiliśmy m.in. na kolory, które znajdują się u chłopców w pokoju sypialnianym (zieleń i granat), gdyż komoda stoi tuż przy wejściu do ich pokoju. Od siebie napiszę, że komoda to przydatny mebel, ułatwia utrzymanie porządku. Przechowuje w niej m.in. wazony, dekoracje urodzinowe, świece.

To tyle. A jak mają się Wasze długie korytarze? – napiszcie w komentarzu co sprawdziło się w Waszym przedpokoju!

Do następnego!

Zobacz także

Komentarze

18 odpowiedzi na “Korytarz na piętrze – aranżacja długiego przedpokoju w naszym domu”

  1. zagorski pisze:

    Ta mapa na końcu korytarza jest cudowna.

  2. Judyta pisze:

    ta mapa na ścianie jest fantastyczna !

  3. Bartek pisze:

    Zgadzam się z przedmówcami – mapa wygrywa wszystko!

  4. Victoria pisze:

    Mapa robi robotę! Jest świetna

  5. Agata pisze:

    Świetny pomysł. Mi się podobają jeszcze korytarze w kształcie litery L. W twoim projekcie podoba mi się duża ilość bieli, obrazy na ścianach i mapa doskonale wpasowywująca się w całość

  6. Zosia pisze:

    Mapa drewniana rzeczywiście prezentuje się świetnie. U mnie zagościła w sypialni nad łóżkiem, ale teraz zaczynam żałować, że nie jest w bardziej widocznym miejscu, jak u Pani. Super pomysł na korytarz, a mapki miast genialne :)

  7. Eryk Wroński pisze:

    Uwielbiam Pani wpisy, sa takie prawdziwe, ciekawe i bardzo kreatywne, piękne zdjęcia i treści, pozdrawiam serdecznie :)

  8. InServis pisze:

    Super pomysł, pięknie to wygląda :D

  9. Świetna jest ta drewniana mapa! Jakiś czas temu myślałam o zakupie podobnej ;)

  10. Paulina pisze:

    Mega wygląda to zdobienie na ścianie. Bardzo mi się podoba. Nietypowa ozdoba.

  11. Milena pisze:

    No jestem pod wrażeniem :D Mapa rzeczywiście jest świetna, ale mnie sam koncept zachwyca – ta komoda na końcu, jej kolory… wow! Oczywiście, teraz znowu będę przeżywała urządzanie mojego wnętrza, ale cóż… sama chciałam :D

  12. Ogrodolandia pisze:

    Fajna koncepcja! Mi jedynie brakuje tam roślin doniczkowych – one zawsze ożywiają pomieszczenie.

  13. Adriana pisze:

    mapa jest cudowna, ale za pomysł z tymi listwami na ściane to się wam należy order

  14. Joasia pisze:

    Dzięki za inspiracje! Ta mapa jest świetna i sama taką wykorzystam w swoim domu tylko planuje umieścić pinezki z sznurkiem w miejscach w których byłam.

  15. Lunetta pisze:

    Sama dlugo zastanawiałam się. nad tym co położyc na ścianie przedpokoju. Na początku pomalowałam go na biało. Jednak kolor ten brudził się, szczególnie, ze mam małe dziecko. Poza tym mam przedpokój o wiele węższy oraz dłuższy niż w przypadku powyższym. Nie chciałam wieszać obrazów bo pomyślałam sobie, że pomieszczenie byłoby totalnie przytłoczone. No i polozyłam tapetę, nie żałuję, wygląda dobrze i jednak jest prostsza do wyczyszczenia niż biała farba.
    Tapety pokojowe warto jest przejrzeć sobie w sklepie Leroy Merlin. Zamawiałam tam swoją.

  16. biga pisze:

    lamele ścienne są naprawdę super, byłam przekonana że obłożyliście ściany deskami, a tu zonk ;) komoda zaś przypomina mi nieco meble z PRl poddane renowacji – wiele osób odnawia stare szafki i maluje je na intensywny kolor, który kontrastuje z ciemnobrązową obudową :) a jakie deski podłogowe użyliście? bo nie widzę linku we wpisie

  17. Goodroom pisze:

    Świetny wpis, super aranżacja a mapa na prawdę mistrzowski efekt :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.