Wszystko co fajne

To całkiem proste. Spróbuj stworzyć własny obraz malując po numerach!

Twórcze zajęcia często pomagają nam się zrelaksować. To działa jak przycisk wyłączania dla naszego (czasem zbyt rozmyślającego) mózgu. Jedną z form odprężenia może być malowanie!

Malowanie pozwala uwolnić wyobraźnię i zwiększyć pewność siebie!

Malowanie po numerach to zupełnie nowy pomysł na spędzenie wolnego czasu – dla wszystkich, niezależnie od wieku. Mój mąż ma zacięcie artystyczne. Od dłuższego czasu myślał o malowaniu obrazów, ale pojawiała się kwestia „od czego zacząć?”. Wielokrotnie obserwowałam, jak w pokoju zabaw chłopców na tablicy szkicował zingsy! – niby dla zabawy, a widziałam zadowolenie z tego co robi. A teraz z przyjemnością obserwuję, jak maluje po numerach obraz w naszym gabinecie. To sposób na nauczenie się podstaw malarstwa, jak poznanie kształtów, rozmiarów i wzorów i wypróbowanie ich w praktyce. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że malarstwo to dziedzina sztuk plastycznych i się jej uczy latami, ale od czegoś można i warto rozpocząć. W ofercie Bimago znajduje się wiele zestawów – dla dorosłych (znajdziesz tutaj), jak i dzieci! – nasz starszy syn zainspirowany tatą, też chce podjąć wyzwanie i namalować po numerach swój obraz. Spośród wielu kategorii S. wybrał jeden obraz z abstrakcji:

Natomiast jako drugi (i moim zdaniem zdecydowanie cięższy technicznie) postanowił namalować po numerach lwa.

Samodzielnie stwórz dzieło sztuki – po prostu maluj po numerach!

Zestaw do malowania według numerów zawiera numerowane płótno, numerowane farby i 2 różnej grubości pędzle. Przypisane kolory farb znacznie ułatwiają malowanie. Nie musimy zamartwiać się pytaniem w głębi – „czy dam radę?” –  wszystko co musimy zrobić to malować używając odpowiedniego koloru. Z każdym pociągnięciem pędzla pozwalamy wyobraźni płynąć dalej, i dalej, i dalej. Pamiętaj tylko, by za każdym razem, gdy malujesz inny kolor umyć pędzel lub zmień go na inny. I jeszcze jedna mała sugestia od S. – zacznij od jasnych kolorów, wówczas ciemne barwy dobrze pokryją oddzielający je kontur. Ciemne farby pokrywają także numer widoczny na płótnie, w przypadku jasnych potrzeba grubszej warstwy. Wszystko wyjdzie w praktyce.

Myślę, że uważność jest czymś, co każdy z Nas może osiągnąć.

Malowanie jest jedną z takich form odprężenia, które mogą odwrócić uwagę, skupić się na bieżącej chwili. A każda chwila odpoczynku, każda chwila wolna od zgiełku i stresu jest ogromnie ważna i pożądana. Jeśli więc czujesz, że malowanie jest czymś co chcesz robić, spróbuj! – a jeśli znasz kogoś, kto o tym marzy, to zestaw dla malowania po numerach jest dobrym pomysłem na prezent!

Co myślisz o takiej formie spędzania wolnego czasu?

wpis stworzony we współpracy z marką Bimago

Zobacz także

Komentarze

2 odpowiedzi na “To całkiem proste. Spróbuj stworzyć własny obraz malując po numerach!”

  1. Gabrysia pisze:

    Dzięki Tobie mam teraz świetny pomysł na prezent dla swojego dziecka! Świetny wpis jak zawsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.