Projekt dom

Szare żaluzje drewniane – zobacz nową aranżację naszej kuchni!

2 lata, tyle czasu upłynęło zanim zdecydowaliśmy się na jeszcze jeden element w naszej kuchni, a dokładniej na żaluzje drewniane.

Nasza kuchnia w pigułce, czyli podsumowanie rozwiązań i wyposażenia. – dla przypomnienia efekt kuchni w całej swej prostocie (nim zamieszkaliśmy).

Aranżacja okna w kuchni, dlaczego zdecydowaliśmy się na żaluzje drewniane?

W naszym domu dominuje naturalne drewno, doceniamy jego urok – wybór zatem był dla Nas oczywisty. Żaluzje drewniane są trwałe, oznacza to, że mogą wytrzymać wiele lat użytkowania, za rozsądną cenę. Mam wrażenie, że żaluzje drewniane wpasowują się w zarówno nowoczesną, jak i tradycyjną estetykę. Dlaczego dopiero teraz? – nasze osiedle się powiększa, zatem naturalnie, gdy ktoś przejeżdża spogląda się w okno. A że w kuchni mamy okno balkonowe, zaczęło mi to przeszkadzać.

Żaluzje drewniane zapewniają doskonałą kontrolę nad prywatnością, widokiem, światłem i wentylacją

Żaluzje drewniane w naszej kuchni sprawiły, że poczułam się w niej jeszcze bardziej komfortowo. Mam możliwość ustawienia żaluzji w taki sposób, by zapewnić sobie intymność bez całkowitego blokowania widoku na zewnątrz. Ponadto mogę łatwo kontrolować ilość światła, które wpada do kuchni. Wieczorami kieruję światło na sufit, które pięknie rozprasza się po całym pomieszczeniu. Żaluzje nawet gdy są rozwinięte do dołu zapewniają przepływ świeżego powietrza przez dom. Doceniam to bardzo – zwłaszcza jeśli chodzi o kuchnię i tworzące się w niej zapachy.

Spójrzcie na kilka sposobów ustawień żaluzji (kliknij w tryb pełnoekranowy):

Żaluzje drewniane Knall – nasz wybór

Żaluzje drewniane w naszej kuchni są z oferty firmy Knall (50 mm drabinka taśmowa) z kolekcji Africa&Shade – kolor: jasny szary 5082. Nim podjęliśmy tą decyzję zamówiliśmy kilka próbek (zamów bezpłatnie próbki) i przyznaję, że to świetna opcja, gdyż w szybki sposób wybraliśmy kolor pasujący do ramy okiennej okna (tutaj przeczytasz: Okna do domu – 6 rad, które warto wziąć pod uwagę). Kolor naszych okien to kolor RAL7035 – często oto pytacie. Jeśli chodzi o taśmy, to mieliśmy możliwość sprecyzowania ich koloru lub wybrać opcję (swoją drogą bezpieczną i wygodną) klikając w zamówieniu: „taśma dopasowana do koloru lameli” –  wg mnie dopasowane są w punkt! – zobaczcie:

Żaluzje drewniane  – dobór koloru

Poruszę tą kwestię, gdyż warto mieć na uwadze, że kolor żaluzji powinien być dobrany do koloru okna i wnętrza. Długo rozważałam, aby zamówić żaluzje drewniane w naturalnym kolorze – próbka 5041 z oferty Knall jest tak piękna! – odcień idealnie komponował z elementami drewnianymi w naszej kuchni. Jednak po głębszej analizie zdałam sobie sprawę, że po rozłożeniu żaluzji w takim kolorze zbyt zdominowałyby to wnętrze. Ponadto kolor ramy okna odznaczałby się, a patrząc od zewnątrz na okno też nie wyglądałoby to estetycznie (okno szare, podczas gdy żaluzja w kolorze drewna). Także ufff, w porę sobie to uświadomiliśmy.

Żaluzje drewniane – montaż do sufitu

Zdecydowaliśmy się na żaluzje montowane do sufitu. Po całkowitym zwinięciu możemy swobodnie otworzyć okno. Żaluzje zachodzą poza wnękę okienną po 4 cm z każdej strony. Na stronie Knall znajdziecie dokładną instrukcję pomiaru, a także montażu – tak! Żaluzje montowaliśmy sami i nie było to skomplikowane. W skrócie: należy przymocować uchwyty do ściany (w naszym przypadku 4), a następnie za pomocą zaczepów zamontować roletę do uchwytów i założyć listwę maskującą, proste i szybkie – prawda?

 

To co warto rozważyć, to wybór automatycznej żaluzji drewnianej – sterowanej poprzez włącznik naścienny albo z pilota.

W naszym przypadku + ok. 1000 zł netto, i z perspektywy czasu zdecydowalibyśmy się na taką opcję. Dlaczego? Nasza żaluzja ma wymiar 2776 x 1847 mm i przy takim wymiarze jest dość ciężka. Tym samym obsługa ręczna tej żaluzji może być problemem dla dzieci. Trzeba użyć siły. Czyli automatyka to nie tylko wygoda, ale i komfort dla każdego. Jednak trzeba pamiętać o pozostawieniu zasilania w obszarze okna, czego my nie mieliśmy i decyzja o wyborze podstawowej wersji tj. żaluzji ręcznej.

A Wy zdecydowaliście się na żaluzje drewniane w Waszym domu lub rozważacie ich montaż?

Do następnego!

Zobacz także

Komentarze

3 odpowiedzi na “Szare żaluzje drewniane – zobacz nową aranżację naszej kuchni!”

  1. Agnieszka pisze:

    drewniane żaluzje naprawdę pięknie się prezentują w twojej kuchni!

  2. Ilona pisze:

    Mam pytanie o blat z czego jest wykonany i czy się sprawdza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.