Te myśli

Sprawdź co zbliża Was do siebie bardziej niż seks!

Bliskość w związku nie jest czymś, co jest nam dane na zawsze – trzeba ją odpowiednio pielęgnować. Istotne w tej pielęgnacji jest to, aby  być otwartym na częste i nagłe zmiany życiowe. Większość z Was (którzy czytają mój blog) mają dzieci i wiedzą jak bardzo rodzicielstwo zmienia nasze życie. Nawał pracy, obowiązki i stres – wszyscy to znamy. Warto jednak zdobyć się nawet na duży wysiłek, by zadbać nie tylko o dzieci, ale także o swój związek.

razem zasypiać i budzić się

Istnieje  wiele sytuacji w których możemy zwiększyć naszą bliskość z partnerem i jedną z nich jest kładzenie się spać i wstawanie zawsze w tym samym czasie. Z reguły wydaje nam się to prostym do zrealizowania zadaniem, jednak codzienność udowadnia, że niestety tak nie jest. A to doskonała okazja by porozmawiać, przeczytać wspólnie książkę, napić się ciepłej kawy/herbaty o poranku.

szukać w sobie zalet

Nikt nie jest idealny i każdy popełnia błędy dlatego warto podkreślać te dobre strony. A wówczas popełniane gafy szybciej zostaną zapomniane. Serio! – odkąd zostaliśmy rodzicami widzę w S. jeszcze więcej pozytywnych cech – jest opiekuńczy, delikatny no i podziwiam go za pokłady cierpliwości (w szczególności do moich pomysłów hihi). To ważne by opanować umiejętność pójścia na kompromis i zaakceptować  fakt, że z biegiem czasu zarówno my, jak i partner się zmieniamy.

iść na randkę ze swoim partnerem

Raz w miesiącu, a być może uda się raz w tygodniu? Tak wiem, mamy dzieci i mniej czasu dla siebie, ale WARTO ten czas dla siebie znaleźć, choćby zaledwie 30 minut na wspólną kawę w kawiarni lub spacer. Randki nie są sytuacjami, które powinniśmy odsuwać tylko dlatego, że jesteśmy już ze sobą długo … te chwile cieszą na nowo, jak wtedy gdy byliśmy TYLKO my.

dotyk jest ważny

Pieszczoty, głaskanie, całowanie, masowanie, to wszystko sprawia, że organizm wytwarza oksytocynę, czyli hormon przywiązania. Jak mówi dr Wojciech Glac, neurobiolog z Uniwersytetu Gdańskiego: „Ten hormon uwalniany jest podczas kontaktu fizycznego z drugim człowiekiem. Im częściej dana para się przytula, dotyka, uprawia seks, tym więcej oksytocyny powstaje i to cały czas nasila więź. Powstaje pętla dodatniego wzmocnienia, która powoduje, że miłość staje się wręcz coraz silniejsza. Kiedy ustaje bliskość, a ludzie w sensie fizycznym oddalają się od siebie, wówczas oksytocyny jest coraz mniej, więź staje się słabsza i może całkiem zaniknąć”. TU przeczytasz 10 fantastycznych cech oksytocyny i gwarantuję Ci, że pójdziesz się przytulać <3

być stuprocentowo uczciwym

W związku partnerskim nie ma miejsca na kłamstwa i nieufność. Szczęście dwojga ludzi jest możliwe jedynie w przypadku, gdy relacje oparte są na zrozumieniu i zaufaniu. Szczerość rozumiem, jako bycie w zgodzie ze sobą, dlatego nie możemy udawać – musimy mówić o swoich potrzebach, problemach, obawach, ale też marzeniach! I ważne jest także, aby w chwili, gdy pojawi się problem czy gorszy dzień być razem i nie pozostawiać drugiej osoby samej sobie.

być bardziej spontanicznym

Zaskocz partnera! Przecież możemy od czasu do czasu zrobić coś INNEGO. Drobiazgi są bardzo istotne, ale też ważna jest umiejętność czerpania z tego radości. Przecież możemy zapalić świeczki, by zjeść wieczorne kanapki, udać się na randkę udając, że to nasza pierwsza. Jeśli możemy oddać dzieci w opiekę dziadków wówczas wyskoczyć na weekend we dwoje – ba!  może być to tylko jedna noc i to blisko domu. Takie niespodzianki dodają romantyzmu z nutką szaleństwa. Ale na co dzień włożyć karteczkę z miłym przesłaniem do notesu lub do lodówki – tak do lodówki, jeśli wiesz, że to na pewno on sięgnie po ten jogurt ;-). Albo … wyciąć karteczki na których napiszesz zalety swojego partnera, dlaczego jest dla Ciebie ważny i udekorujesz nimi mieszkanie ;-).

Musimy pamiętać, że związek jest jak roślina, jeżeli jej nie pielęgnujemy to usycha.  Każdy z Nas przyzna, że najpiękniejszym widokiem jest starsze małżeństwo trzymające się  za ręce. I tego życzę wszystkim … <3

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.