Chwile

Kiedyś będziemy mieli dom …

Słowo kiedyś ma wiele znaczeń, gdyż sięga w przeszłość i w przyszłość. Kiedyś coś zrobiłam lub zrobię, kiedyś byłam, kiedyś będę i nie ważne kim, gdzie, co …

Człowiekowi zawsze się wydaje, że kiedyś było lepiej. To niekoniecznie prawda, bo nie umiemy docenić naszego dziś.                  Dorota Terakowska – Tam, gdzie spadają Anioły

Życie nie raz udowodniło nam, że szczęśliwy jest ten, co mniej analizuje, a umie być tu i teraz. Czy nie złapaliście się na tym, że jesteście w swoim życiu nieobecni,  jako że wisicie pomiędzy tym co było, a co przyniesie los? Obecnie wszyscy biegniemy w przód, nie patrząc tak naprawdę ile wartościowych ludzi, a nawet rzeczy możemy pominąć …  Bycie TU I TERAZ jest naprawdę trudne, bo nawet w sytuacjach kiedy mogłoby się wydawać, że mamy wszystko, to jednak czujemy w sobie pustkę i tęsknotę za nie wiadomo czym?

Każde życie składa się z lepszych i gorszych momentów, bo tak jak nie ma idealnego życia tak i nie ma również idealnych ludzi. Każda sytuacja czegoś nas uczy – i te chwile radosne i smutne, wszystkie zwycięstwa i porażki, sukcesy i upadki. Ważne by postrzegać życie jako szanse, a nie rozczarowania.

Ile trwa kiedyś?

Właśnie, czy zastanawialiście się ile trwa kiedyś? Ostatnio jedna z czytelniczek zapytała mnie o nasze perspektywy, dokładniej o to kiedy zaczęliśmy budowę, a kiedy mamy w planach się wprowadzić. Gdy odpowiedziałam, że budujemy się równy rok i minimum kolejny upłynie zanim będziemy mogli odpowiedzieć na to pytanie, przeczytałam „to strasznie długo!”.

Zamyśliłam się wtedy, bo czy nie lepiej odpowiedzieć KIEDYŚ? – bo przecież kiedyś się uda, kiedyś będziemy tam mieszkać, ale nie ważne jest dla mnie kiedy. Ważne, by czegoś w życiu nie przeoczyć, by wyłączyć na chwilę myśli, nie grzebać w przeszłości, tylko żyć teraźniejszością. Dać dzieciom to czego nie policzysz, nie zważysz, nie zmierzysz – swój czas.

A Ty czego szukasz?

Czy kiedyś marzyliście o tym wszystkim, co macie teraz? – ja tak! Wszystkie role, o których kiedyś marzyłam już są – jestem żoną, mamą, mieszkam w mieście, praca daje mi satysfakcje. Dlatego dziś nie zamartwiam się i nie narzekam, że coś się nie układa, że ekipa od tynków nas wystawiła, że czekamy 2 miesiące na kolejną, a co za tym idzie, przesuwamy wszystko w czasie. Doceniam drobnostki, nie zamartwiam się, bo co to da? Nie wyczarujemy kolejnej ekipy, musimy pogodzić się z myślą, że KIEDYŚ nadejdzie.

Dlatego dziś pisząc ten tekst piję kawę z dużą dawką optymizmu, posłodzoną łyżeczką nadziei i szczyptą miłości <3

dzieci pomagają rodzicom konewka Janod zabawki rodzina dwóch synów budowa domu blog allegro paczka allegro zabawki dla czterolatka kiedyś słowo mama dwóch synów miłość mama dziecko mama blog radość SZCZĘŚLIWA mama zabawki dla chłopców HIT zabawki dla chłopca trzylatka a ty czego szukasz zakupy allegro opinie blog parentingowy Wrocław warkocz upięcie włosy rozpuszczone kiedyś znaczenie słowa rodzinne ognisko ognisko na budowie koszulki endo opinie zabawki ogrodowe Janod konewka Janodrodzina ognisko tymbark napis spontan

kosiarka – Litlle Tikes | elektroniczna piła – Smoby | wiertarka – Smoby | taczka – Janod | konewka – Janod akcesoria ogrodowe (szpadel, grabki) – również Janod, polecam!

zdjęcia: Kamila Celary Kmiecik

  • 1 komentarz

Zobacz także

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Kiedyś będziemy mieli dom …”

  1. Gabi pisze:

    Lubię takie posty, mega motywujące, by myśleć pozytywnie. Śliczne zdjęcia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.