Dziecięcy świat

To było jak magia! – święta „jak u mamy”

Święta Bożego Narodzenia to odpowiedzialność. Teraz kiedy sama jestem mamą, zdaje sobie sprawę jak ciężko pracowała przez wiele lat moja mama, aby podtrzymywać świąteczne tradycje i wspomnienia, które żyją we mnie do dziś. A teraz moja kolej.

Wiem, jak chcę, aby czuły się nasze dzieci: dokładnie tak samo!

Każdy z nas ma jedno dzieciństwo, a ja chcę, by wspomnienia naszych chłopców były równie miłe! Mimo, że często czuje się wyczerpana codziennością, nigdy nie chcę by przestali mnie potrzebować. Wiem, że kiedyś dorosną, a ja się zestarzeję – będzie inaczej, dlatego teraz nie zrezygnuję z tego, aby dać z siebie wszystko! Aby rozkoszować się chwilami, które dzielimy każdego dnia. Nawet wśród frustracji, pośpiechu i braku cierpliwości. Nie mogę zatrzymać czasu, więc najlepszą rzeczą jaką mogę zrobić, to być: Mikołajem, pysznym zapachem, opowieściami, kolędami, ozdobami świątecznymi, kartką z życzeniami, czystym domem. Czy o czymś zapomniałam? Na pewno tak, ale przecież magii Świąt nie da się zamknąć w słowach!

Magia Świąt to coś, co się czuje, ale niekoniecznie da się to opisać!

Tą magię zaczynamy odczuwać, gdy słyszymy świąteczne utwory w radio, widzimy świąteczne ozdoby w sklepach, czujemy zapach pierników i zauważamy coraz mniej miejsca w lodówce, bo pojawiają się tam nowe przysmaki. A potem ubieramy wspólnie choinkę, śpiewając kolędy i nadchodzą dni, w których nic się nie liczy, oprócz rodziny.

Zdobienie pierniczków z chłopcami i obdarowanie nimi sąsiadów, to nasza mała tradycja. Widzę, że chłopcy robią to z sercem! – pukają do drzwi sąsiadów, tych którzy otworzyli im swoje drzwi w Halloween, kiedy to otrzymali coś słodkiego, ale i coś ważniejszego: ich uśmiech, bo przecież … dobro wraca. Aktualnie mieszkamy w wynajętym mieszkaniu i ten pomysł pojawił się z potrzeby poznania sąsiadów. Mam nadzieję, że gdy zamieszkamy w nowym domu uda Nam się kontynuować tę tradycję.

Spójrzcie, jak z zaledwie kilku składników piękno Bożego Narodzenia może eksplodować w całym domu! A po przepis na pierniczki odsyłam Was do strony przepisy.pl – gdzie z pewnością wybierzcie dla siebie odpowiedni przepis!

Tak wiele tradycji kręci się wokół jedzenia!

Nie ma nic lepszego niż dobre jedzenie i szczęśliwa rodzina. Moja mama zawsze robiła pyszne świąteczne ciasta i nadal je robi. Cieszę się, że wciąż możemy spędzać wspólnie święta, lepić uszka z grzybami, których farsz mogę wyjadać z miski – uwielbiam (tutaj znajdziecie przepis)! Mam wrażenie, że magia świąt zaczyna się właśnie w kuchni. Za nami już próba generalna przed świątecznym lepieniem uszek i to z cudownymi pomocnikami!

Magia wspólnego posiłku!

Oprócz ozdób choinkowych i przytulności nie pamiętam, jak naprawdę wyglądał dom, czy był modnie urządzony na tamten czas, pamiętam jedynie podekscytowanie podczas ubierania choinki,  posiłku i oczekiwanie na prezenty. Dlatego namawiam i Ciebie do tego, aby poświęcić 5-10 minut na refleksje nad własnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Będziesz wiedzieć jak chcesz spędzić te Święta, by były miłym wspomnieniem dla dzieci w przyszłości.

A kiedy poznajemy swoją drugą życiową połówkę, poznajemy nowe tradycje rodzinne, ale i również smaki! Największym zaskoczeniem dla mnie był blok czekoladowy, który pokochałam! I śmiało mogę napisać, że bez zjedzenia chociażby kawałka nie wyobrażam sobie Świąt! Jeśli dotąd nie znaliście bloku czekoladowego z mnóstwem herbatników i bakali, to koniecznie wypróbujecie ten przepis (kliknij).

Wydaje mi się, że z każdym rokiem magia Bożego Narodzenia, którą tak mocno odczuwaliśmy w dzieciństwie, staje się słabsza. Skłamałabym, gdybym napisała, że ta najwspanialsza pora roku nie jest dla mnie stresująca. I choć pisząc ten wpis, kątem oka widzę moją listę rzeczy jeszcze do zrobienia, to wiem, że warto – dla tych właśnie cudownych wspomnień.

Życzę Wam Świąt Bożego Narodzenia tak dobrych, by ich wspomnienie zawsze wywoływało uśmiech i radość! 

Do następnego!

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.