Chwile

Lot szybowcem – pozytywny zastrzyk adrenaliny!

Od kilku lat obdarowujemy się przeżyciami, a nie rzeczami, bo CHWILE i wspólne wspomnienia w związku są szczególnie ważne. Najczęściej wybieramy dla siebie weekendowy wyjazd (o tym dlaczego tak bardzo je lubimy pisałam tutaj). Jednak tym razem podarowaliśmy sobie lot szybowcem! Czy był to słuszny krok?

Lot szybowcem – czy warto?

Nie powiem, miałam lekkie obawy, ale przecież raz człowiek żyje! Stąd gdy dotarliśmy na miejsce, na pytanie pilota: „no to kto leci pierwszy?” od razu powiedziałam, że to właśnie ja. Tak na wszelki wypadek, gdyby miało mi przyjść do głowy, aby zrezygnować. Założyłam więc spadochron „w razie w”, ale na pocieszenie usłyszałam, że nie będzie potrzebny. Ufff. Usiadłam z przodu. Nasz voucher obejmował start za wyciągarką i było to niesamowite uczucie! W pewnej fazie startu nie widziałam ziemi i czułam jakbym leciała w niebo niczym rakieta. Pojawił się strach i myśl: „ale jak my wylądujemy!!!???”. Na szczęście szybko o tym zapomniałam, gdy spojrzałam w dół. Akurat kwitnie rzepak i widok był dla mnie czarujący (wiecie, że uwielbiam żółty!).

Mam tylko jeden i to krótki filmik. Ogarnęło mnie takie przyjemnie uczucie i ten dreszczyk wewnątrz, że chciałam to czuć tak na 100% nie skupiając się na czymś innym.

 

Było to fascynujące doświadczenie i śmiech, kiedy nie potrafiłam kontrolować swoich odgłosów. Zrozumie to osoba, która też to przeżyła – lecisz w górę, w dół, lądujesz mając wrażenie, że suniesz po lodzie, a to kilka centymetrów nad trawą! Brawa dla naszego pilota!

Lot szybowcem – za wyciągarką czy samolotem?

Poruszam tą kwestię, gdyż sami zastanawialiśmy się nad wyborem. Wyciągarka i samolot służą tylko do wyciągnięcia szybowca w górę, potem stery przejmuje pilot. Zasadnicza różnica, to fakt, że szybowiec za samolotem może być wyżej (wysokość od 600 m do 800 m), za wyciągarką maksymalnie do długości liny (na wysokość od 300 m do 400 m), co wiąże się z czasem lotu. Wobec tego otrzymujemy 10-30 minut lotu przy starcie za samolotem oraz ok. 5-10 minut przy starcie za wyciągarką, w zależności od warunków atmosferycznych.

Moim zdaniem na 1 raz zdecydowanie warto wybrać start za wyciągarką. Plusy tej decyzji:

Ile kosztuje lot szybowcem za wyciągarką?

Cena lotu zależna jest od lokalizacji lądowiska. Wybierając lot szybowcem korzystaliśmy z portalu Prezentmarzeń. Startowaliśmy w Świebodzicach (Wałbrzych), gdzie cena vouchera na lot, to koszt 169zł

Czy realizując lot możemy zabrać osobę towarzyszącą?

Zdecydowaliśmy, że poleci każde z Nas, ale jeśli chcesz podarować komuś taki lot w prezencie, to tak – każdy uczestnik może pojawić z osobą towarzyszącą, która będzie obserwować start oraz lądowanie i … robić zdjęcia!

lot szybowcem opinia lot szybowcem za wyciągarką lot szybowcem w świebodzicach lot szybowcem prezent dla kobiety lot szybowcem prezent dla mężczyzny lot szybowcem wrażenia

Teraz czas na Was!

Tymczasem na moim Instagramie (o tu) czeka na Was zabawa, w której do wygrania jest pakiet PRZYGODA wartości 199zł. Jakie atrakcje obejmuje? Przeczytacie tutaj! Zatem to Wy decydujecie, co wybieracie i co najważniejsze, w mieście które jest blisko Was.

Powodzenia!

 • 5 komentarzy

Zobacz także

Komentarze

5 odpowiedzi na “Lot szybowcem – pozytywny zastrzyk adrenaliny!”

 1. angelica pisze:

  Mega!!!

 2. Wiola pisze:

  Brawo za odwagę :) Madzia jakie miałaś spodnie na sobie? :)

 3. Wiola pisze:

  Dziękuję :* leżą na Tobie idealnie <3

 4. Na pewno jest to niezapomniane przeżycie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.