Jego zdaniem

Model rodziny 2+2 z blogerką

Jeszcze kilka miesięcy temu pisałem post o modelu 2+1.5. Minęło dużo czasu, ale tak samo jak wtedy z dumą mogę tytułować tekst model 2+2. Nareszcie.

Wiele się zmieniło. Postęp czasu i kolejne obowiązki wymuszają zmiany w dniu codziennym. Krótko pisząc, teraz nie wiadomo w co ręce włożyć. Pełne uznanie dla rodzin 2+3. Po stabilizacji sytuacji z Ignacym, mogę obiektywnie stwierdzić, że bycie ojcem /rodzicem dwójki dzieci zdecydowanie się różni. Dodatkowo żona zajmuje się blogowaniem. Stara się swoje zajęcie wykonywać rzetelnie i starannie. Celowo poruszam ten temat. W rodzinie, w której mama wyłączenie zajmuje się rodziną (będąc na macierzyńskim), jest „więcej czasu”. Nie piszę, że wyłącznie dla ojca, choć i też. Blogowanie przez wiele osób jest mylnie postrzegane. Często sprowadza się do poświęcenia kilkunastu minut na napisanie tekstu, jego opublikowaniu i oczekiwaniu na reakcje czytelników – miód na serce kiedy odzew jest pozytywny. Acha – i na pełnej „darmoszce” kiedy idzie o reklamę otrzymanych produktów – współpraca barterowa. Błędna ocena.

Wygląda to tak: by stworzyć dobry tekst i wykonać dobre zdjęcia, trzeba się zaangażować i poświęcić temu kilka godzin dziennie. I nie chodzi o dni w których ma się pojawić tekst, a o każdy dzień tygodnia włącznie z weekendami. To praca – oceniam na ¼ etatu. Uświadomiłem sobie o tym, gdy zobaczyłem, że żona prasując sprawdza fb –jedną ręką obsługuje żelazko, drugą komórkę. Gdy kładąc się spać albo wstając porankami – zagląda do telefonu – co tam w trawie piszczy ;-).

Każdy ma jakieś zainteresowania. Żona tworząc bloga w części się realizuje. Szanuję to, cieszę się i staram się zrozumieć, pomóc. Nasuwa się wniosek – lepiej nie blogować – po co? Będzie więcej czasu dla dzieci, więcej spokoju, mniej kłótni i nieporozumień pomiędzy nami. My jednak podejmujemy to wyzwanie, tacy jesteśmy. Nawet pisząc ten tekst, jedną ręką poruszam wózek, w którym jest Ignacy. Madzia z Aleksem na zdjęciach ;-). Róbmy to co nas uszczęśliwia, żyjmy tak by nie przespać codzienności.

Ros.

Zobacz także

Komentarze

8 odpowiedzi na “Model rodziny 2+2 z blogerką”

 1. marlena pisze:

  przepiękne zdjęcie! widać Twoją dumę. No właśnie ostatnio zastanawiałam się jak ta Magda daje radę, cholercia ja mam jednego brzdąca, nie prowadzę bloga, a nie mam w co ręce włożyć. Świetna organizacja ;-)

 2. Gosia pisze:

  „pozytywnie odebrany”? – ja na każdy post czekam, lubię tu zaglądać, wiele ciekawych informacji i gadżetów stąd wyniosłam – faktycznie nie komentuje, więc jakbym była obojętna, ale tak nie jest czytam czytam czytam i czekam na więcej. A zdjęcie ma coś w sobie.

 3. Ania pisze:

  Zdjęcie – cudne. :) Ja też zawsze z niecierpliwością wyczekuję kolejnego wpisu. Uwielbiam! <3

 4. Sylwia Św pisze:

  Ja stawiam pierwsze kroki w modelu rodziny 2+2 i jestem pełna podziwu, że znajdujesz jeszcze czas na blogowanie, a do tego wychodzi Tobie to tak świetnie!
  P.S. Cudne te Twoje chłopaki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.