Polecane

Operacja plastyczna brzucha po ciąży – moja historia

Tak! to się stało, spełniłam marzenie, o którym pisałam Wam TU. Pomimo, że rany są świeże i na ostateczny efekt operacji muszę czekać 6-12 miesięcy (tyle czasu trwa przekształcanie się blizn), to i tak jestem szczęśliwa, że podjęłam tą decyzję. Ci, którzy czytali poprzedni post wiedzą, że zdecydowałam się na plastykę brzucha, gdyż w przestrzeni międzymięśniowej powstał rozstęp, który doprowadził do deformacji kształtu mojego brzucha. Nie pomagały ćwiczenia, zdrowia dieta, jak i również kosmetyki, stąd zwróciłam się o pomoc do kliniki medycyny estetycznej. Nie zdecydowałam się na wzmocnienie powłok jamy brzusznej w ramach NFZ. Pragnęłam by naprawić zerwane mięśnie, częściowo usnąć rozstępy (poprzez wycięcie nadmiaru skóry) podczas jednej operacji, a tym samym poprawić wygląd brzuszka. Wiedziałam, że to jedyna droga do odzyskania pewności siebie i akceptacji własnego ciała.

Jak się czuję?

Dziwnie zabrzmi, ale jak po porodzie … i nie chodzi mi tu o ból (choć też, bo miałam 2 cesarskie cięcia), ale o moje samopoczucie. Jestem szczęśliwa, bo spełniłam marzenie, ale czuje się zdezorientowana, niby doskonale wiem co mam robić, jak postępować, jednak to dla mnie nowa rola, której muszę się nauczyć. Włączyłam więc tryb oszczędzania siebie, ale to dla mnie nienaturalne. Dziś (5 dni po operacji) jedyną dolegliwością jaką odczuwam jest ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, gdyż chodzę jak babulinka, choć mąż chcąc mnie pocieszyć mówi, że wyglądam jak myślący papa smerf <3 (kochany! – nie?) No ale zacznę od początku …

Od czego zacząć?

Plastyka brzucha może dać i często daje spektakularne efekty, ale trzeba rozsądnie wybrać zarówno chirurga, jak i klinikę. Co do wyboru kliniki byłam pewna, trudniej było z wyborem chirurga. Terminy oczekiwań na wizyty do poszczególnych lekarzy są porównywalne (wyjątkiem jest konsultacja u dr Marka Szczyta – 3 lata). Napisałam wtedy do Pań z recepcji kliniki Dr Szczyta, których lekarzy ich zdaniem powinnam wziąć pod uwagę przy plastyce brzucha. Otrzymałam szybko odpowiedz z 3 nazwiskami. Prześwietliłam dokładnie Internet, poszukałam opinii i wybrałam dr Michała Charytonowicza (TU przeczytacie opinie). Pierwsze skojarzenia – młody, pełen pasji, ambicji i zaangażowania lekarz, a ja cenię takich ludzi. Kiedy nadszedł dzień konsultacji (czekałam 4 miesiące), nie ukrywam – stresowałam się. Najbardziej krępował mnie moment pokazania brzuszka, co się potem okazało – nie potrzebnie … gdy doktor zobaczył mój kompleks śmiało stwierdził „typowy brzuszek” – MAGDA TY TO SŁYSZYSZ? – pomyślałam, NIE JESTEŚ Z TYM PROBLEMEM SAMA, TAKICH KOBIET JEST WIĘCEJ – uśmiechnęłam się (to ciągle moje myśli), one krążyły gdzieś w oddali. Kolejno doktor dokładnie opisał mi czego mogę oczekiwać i skrupulatnie odpowiadał na zadane pytania i wątpliwości. To właśnie po tej konsultacji postanowiłam zrobić tą sesję i napisać Wam o moim kompleksie i uświadomić, że istnieje rozstęp prostych mięśni brzucha.

Ile kosztuje plastyka brzucha?

Cenę zabiegu podaje lekarz podczas konsultacji. Zależy głównie od trudności zabiegu, czy jest to zabieg wtórny, czy trzeba rekonstruować pępek, czy są blizny itp. W cenniku kliniki Dr Szczyta są tzw. widełki, w przypadku plastyki brzucha jest to kwota 14-18 tys. zł. Nie ukrywam, że idąc na konsultacje spodziewałam się, że usłyszę 16tys. – chyba większość z Nas zakłada, że skoro są widełki, to środkowa cena jest najbardziej realna. Miło się zaskoczyłam i usłyszałam 14ty (tak wiem, i tak jest to spora kwota, ale w tej cenie mamy zapewnione 6 spotkań z fizjoterapeutą, kolejne wizyty kontrolne u chirurga oraz pas uciskowy). Oczywiście, że wśród wielu pozytywnych komentarzy pod poprzednim postem, trafiły się i również: „taką sumę wolałabym przeznaczyć na skończenie studiów zaocznych”, „bo masz pieniądze, mnie nie stać”. Tak stać mnie, ale każdego dnia wkładamy sporo pracy, by je mieć. Nic w życiu nie jest za darmo, niestety …

Jak należy przygotować się do plastyki brzucha?

Na 2 tygodnie przed zabiegiem wykonałam szereg badań (grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (K, Na), EKG, badanie ogólne moczu, przeciwciała anty-HCV, anty –HIV), a także ponownie wykonałam USG powłok brzusznych. Miesiąc wcześniej sprawdziłam również czy nie powinnam zaszczepić się przeciw WZW typu B. W dniu operacji miałam zgłosić się do kliniki na godzinę 8 (należy pamiętać, że nie wolno jeść i pić żadnych płynów 6 godzin przed planowaną operacją, odnosi się to również do gumy do żucia). Przed operacją miałam ponowną konsultację u dr Charytonowicza, przekazałam wyniki i następnie udałam się do anestezjologa, który przeprowadził wywiad (wcześniej wypełniłam ankietę) i przedstawił zagrożenia. Abdominoplastyka całkowita to zabieg chirurgiczny przeprowadzany w pełnej narkozie. Kolejno przyszła po mnie pielęgniarka (wtedy musiałam pożegnać się ze Sławkiem), która zaprowadziła mnie do mojej sali. Szybko wzięłam prysznic i nim zdążyłam się wytrzeć, usłyszałam za drzwiami głos. Był to fizjoterapeuta, który poinstruował mnie jak zmieniać położenie ciała, z pozycji siedzącej do leżącej, jak wstawać, chodzić, a także przekazał „zabawkę”, do ćwiczenia oddechu. Następnie pojawił się dr Charotynowicz dokładnie narysował plan cięć na moim ciele. Kolejno udałam się już na sale operacyjną. Bałam się, ale czułam wewnętrzną radość. Tam zajął się mną już personel z blogu operacyjnego oraz anestezjolog, wymieniłam kilka słów z chirurgiem, uśmiechnęłam się i  zasnęłam … ;-)

plastyka brzucha dr. szczyt dr szczyt opinie plastyka brzucha po ciąży pas uciskowy po plastyce brzuchaplastyka brzucha po operacji

Mój zabieg trwał 3,5 godziny. Wybudziłam się sama, nic nie czułam, wiadomo działały leki. Miałam na sobie założony już pas uciskowy zmniejszający obrzęk. Zostawione miałam również 2 dreny, by można było kontrolować nagromadzony w ranie płyn. Miałam także założony cewnik, gdyż w dniu operacji nie wstawałam z łóżka (usunięty został kolejnego dnia). Podawano mi kroplówki ze środkami uśmierzającymi ból i tak przetrwałam 2 dni w klinice. W pokoju byłam z dziewczyną, która powiększała piersi również u dr Charytonowicza i byłam pełna podziwu, że tak świetnie się czuje, bo słyszałam od znajomych, że ból jest okropny. Jak widać, każdy z Nas ma inny próg bólu. Po dwóch dniach opuściłam klinikę i teraz oczekuję w domku na wizytę kontrolną do soboty, by chirurg ściągnął szwy z pępka. Na bliźnie mam szwy rozpuszczalne, w pępku zwykłe. W końcu czuję mięśnie! są jak skała, a sam brzuszek daje poczucie zdrętwiałego. Lekarze mając na uwadze wygląd pacjenta wykonują cięcie na linii bikini, dzięki czemu blizna będzie przykryta bielizną.

plastyka brzucha cięcie

Mark M. Miller

efekt po plastyce brzucha operacja plastyczna brzucha dr charotynowicz

To mój brzuszek po plastyce brzucha, dla mnie jest cudowny! Tak wiem dziwnie to brzmi, gdyż zdjęcia ukazują brzuch 3 dni po zabiegu i widać odgniecenia od pasa uściskowego, rana jest świeża. Byłam tego świadoma, że na ostateczny efekt trzeba poczekać i, że wiele zależy od Nas samych – pacjentów. Poniżej wypisane są zalecenia, których należy przestrzegać, by efekt spełnił nasze oczekiwania ;-). Przez ostatnie półtorej roku ciągle czułam się jakby była w ciąży, słyszałam „zdecydowaliście się na trzecie?”, „ale Pani nie płaci, bo Pani w ciąży – tak?, „ej, ona pije, a jest w ciąży?” – to minęło! To nie była moja fanaberia, to był problem, który zauważali inni. Nie powiem, jest ciężko, ale czuje się szczęśliwa, spełniona … najlepiej zrozumie mnie ktoś, kto odczuwa ten sam kompleks.

Zalecenia po plastyce brzucha

Jakie stosować maści na blizny?

Od dr Charytonowicza uzyskałam informację, że w klinice polecają maść Scar Repair, ale można sięgnąć po wszelakie maści w oparciu o silikon. Jednak nie zaleca maści opartych na wyciągu z cebuli morskiej: contratubex, cepam. Warto jednak pamiętać, że blizna kształtuje się przez 12-18 miesięcy (i wtedy osiąga najlepszy wygląd), i co ważne należy chronić ją przed słońcem i masować kilka razy dziennie. Dobre efekty dają również opatrunki silikonowe np. Sutricon. Coraz lepsze wyniki uzyskuje się stosując laser CO2 we wczesnym okresie, ale małej mocy.

Czy po plastyce brzucha można zajść w kolejną ciąże?

Można, jednak należy pamiętać, ze ciąża może spowodować nawrót problemów z nadmiarem skóry.

 

Teraz jest czas, w którym chciałabym otwarcie podziękować …

TOBIE SŁAWKU – za miłość jaką mnie darzysz, za pomoc którą mi oferujesz. Dziękuję, że nigdy nie musiałam się Ciebie krępować i nadal nie muszę. Przejąłeś moje obowiązki i radzisz sobie niesamowicie. Szykujesz najsmaczniejsze śniadania, myjesz najdelikatniej, zmieniasz opatrunki, robisz zastrzyki – bez Ciebie by się to nie udało, bez Ciebie nie spełniłabym tego marzenia …

RODZICOM I TEŚCIOM – za opiekę nad dziećmi, za uczucie jakim je darzycie. To cudowne, że zawsze mogę na Was liczyć, że popieracie moje decyzje. Dziękuję za świeże pranie, za ciepły obiad, za rozmowę przy kawie.

KLINICE DR SZCZYTA – za troskliwą opiekę, poczucie bezpieczeństwa. W szczególności dr Charytonowiczowi za zaangażowanie, profesjonalizm, staranność, uśmiech. To lekarz, który robi to, co kocha – to widać!

WAM – za wsparcie, za wszystkie komentarze i wiadomości utwierdzające, że podjęłam dobrą decyzję. To niesamowite, gdy tyle osób przesyła Ci tak pozytywną energię.

DZIĘKUJĘ.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało – możliwe, że coś przeoczyłam. Oczywiście obiecuję sesję porównującą mój brzuch przed/po – ale upłynie jeszcze sporo czasu ;-).

TU znajdziecie więcej informacji m.in. jakie są przeciwwskazania do wykonania plastyki brzucha. Natomiast TU zobaczysz zdjęcia brzuszka po 6 miesiącach od operacji.

Zobacz także

Komentarze

127 odpowiedzi na “Operacja plastyczna brzucha po ciąży – moja historia”

 1. Goś Ka pisze:

  wzrusza mnie wasza miłość.. to piękne. gratulacje Magda, trzymam kciuki za szybki powrót do formy :)

 2. Magda pisze:

  Witam,
  Od dłuższego czasu czytam Twój blog i jestes niesamowita. Taka normalna, jak każda z nas. Gratuluję i cieszę się, że jesteś szczęśliwa po zabiegu. Życzę szybkiego powrotu do pełnego zdrowia. Co do maści na blizny, to ja po cesarce używałam Sutricon (z polecenia lekarza). Jest super, polecam. Moja blizna po porodzie jest prawie niewidoczna.
  Ściskam Cię mocno i pozdrawiam

 3. Cudownie, że miałaś możliwość realizacji swojego celu. dzięki temu Twoje samopoczucie się poprawi. Miło czyta się takie wpisy. Nie każdego stać na taki zabieg, ale tak, jak napisałaś wiele poświęcacie żeby było Was stać- nie siedzicie z założonymi rękami i nie czekacie aż ktoś Wam da.
  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;-)

 4. Karolina pisze:

  Wspaniale, że jesteś zadowolona, szczęśliwa z efektu operacji. Dziękuję, że uświadamiasz innych, to bardzo ważne żebyśmy miały świadomość, że mamy prawo być słabsze, mieć kompleksy, mówić o tym i wzajemnie się wspierać. Życzę Ci wszystkiego najlepszego! :)

  • Masz racje, mamy prawo, jednak rzadko się do tych kompleksów przyznajemy, same staramy się je ukrywać. Wiem o czym mówię, bo często na zdjęcia ubierałam majtoszki ściągające by zatuszować mój brzuszek, gdy ich nie ubrałam na ostatnie zdjęcia od razu pojawił się komentarz, czy trzecia dzidzia w drodze ;-). Miałam dość już tłumaczenia się, stąd mimo bólu, osłabienia, jestem szczęśliwa!

   • natka pisze:

    Pięknie teraz wygląda brzusio !ja też jestem po 2 cesarkach i mam to samo plus przepukline i wygląda to strasznie i mam wrażenie że nikt nie rozumie mojego problemu bo przecież po ciąży wygląda się inaczej a ja jestem szczupła bez krągłości i wyobraź sobie jak ja wyglądam !!! Codziennie jakąś łza spływa z tego powodu i w planach mam operację ale mały jeszcze za mały i dziękuję za ten wpis i zdjęcia Bardzo!!!!

    • Trzymam kciuki abyś odzyskała swoją atrakcyjność! To słuszna decyzja by poczekać. Doskonale wiem co czujesz … ale musisz żyć marzeniami, że kiedyś będzie to tylko wspomnieniem, jak w moim przypadku!

     • Jola pisze:

      Magdo naprawde Cie podziwiam za odwage. Nie kazdy by sie odwazyl na pokazanie swoich niedoskonalosci. Ja jestem 6 miesiecy po cesarce, szybko wrocilam do wagi sprzed ciazy. Natomiast brzuch pozostal i wyglada bardzo podobnie do Twojego. Rozstep miesni i przepuklina. Czekam na konsultacje z dr.Sankowskim. Mam mnostwo pytan. Jestes rowniez po cesarce. Gdzie wykonali ciecie? Czy tam gdzie bylo ciecie po cc? Czy miesnie po zszyciu juz sie nie rozejda? Co z szyciem, rozumiem ze to rozpulszczalne szwy? Boje sie panicznie tej operacji, codziennie leci mi lezka. Boje sie ze cos pojdzie nie tak, ze sie nie obudze, ale nie moge na siebie patrzec i wiem ze nie moge tak dluzej zyc. To mnie przytlacza. Czy Ty tez mialas takie obawy? Pozdrawiam

 5. Agnieszka pisze:

  Wzruszyłam się, czytając Twoje podziękowania. Jesteś pięknym człowiekiem i piękna jest Wasza miłość. Szybkiego powrotu do formy!

 6. Marysia pisze:

  Kochana nabieraj sił, dobrze, że masz wsparcie i pomoc najbliższych :)

  • bez najbliższych nie dałabym rady. Aleks jest z nami, ale Ignaś mieszka teraz z moją mamą i widujemy się na kilka godzin. On nie rozumie, że nie mogę go podnieść, a u dziadków jest szczęśliwy ;-) Aleksio natomiast już o mnie dba, to piękne chwile.

 7. Ania Pawlik pisze:

  A powiem że już wczoraj myślałam o Pani czy wszystko ok. bo kilka dni nie było żadnych wieści. Powodzenia

 8. Patrycja pisze:

  Jesteś naprawdę Wielka! Ja nie wiem czy bym się zdecydowała na taki krok ze względu na ból i strach, że może mi się coś stać. Pozdrawiam

 9. Kochana mówiłam Ci już to tyle razy i powiem jeszcze raz, bardzo cię podziwiam, za dążenie do spełnienia swoich marzeń, odwagę, za pokazywanie że można znaleźć równowagę w byciu mamą i kobietą (ja tak nie umiem). Trzymam za ciebie kciuki, już wyglądasz pięknie!

 10. Justyna pisze:

  Coś pięknego! Piękny tekst, bardzo dokładny. Brzuch REWELACJA!!!! Mam łzy w oczach, ciary i wszystko mnie boli gdy to czytam i marzę o tym samym. Nadal jestem pełna podziwu że upubliczniłaś to wszystko i dziękuję Ci za to :) Wspaniale ze mąż tak Cię wspiera, to na prawdę wiele znaczy. Życzę szybkiego powrotu do formy :) Brzuch jest przepiękny, poważnie!

  • Dziękuję za te miłe słowa. Nie była to łatwa decyzja (pokazanie mojego ciała), ale chciałam uświadomić inne kobiety o rozstępie prostych mięśni brzucha i chyba … pocieszyć. Bo inaczej nie wiem jak to nazwać. Wokół nie miałam podobnego przypadku, oczywiście znajome mają rozstępy, ale mało, moich było ogrom. Ciągle dawałam sobie czas, no bo przecież po pierwszej ciąży szybko wróciłam do formy. Po drugiej postępowałam tak samo, ale moje ciało nie współpracowało. A brzuch, przyznaję – dla mnie już jest cudowny, ale to zasługa chirurga.

 11. Ola pisze:

  Madzia gratulacje! Jesteś wielka! ;) piękna i seksowna kobieta sama w sobie, a brzuszek cudowny! <3 <3 <3

 12. Kasia pisze:

  Wyobrażam sobie jaka Pani jest teraz szczęśliwa, mimo, że boli… Nie ukrywam, że troszeczkę zazdroszczę, może mnie się też kiedyś uda!!! Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia i życzę radości z nowego brzuszka!!!!

 13. angelica -matka dwoch wspanialych synow pisze:

  Madziu poplakalam sie kompletnie czytam w pracy przy biurku I ludzie spytali co sie stalo….
  Nie mam pytan, nie mam slow
  Jestes wspaniala!

 14. kasia pisze:

  Madziu wracaj szybko do zdrowia. uwielbiam Was:-) ciesze sie z Twojego szczecia. masz super rodzinke. Trzymaj sie cieplo i spelniaj swoje marzenia:-)
  pozdrawiam
  kasia

 15. Marta pisze:

  Madziu czytając to co piszesz o mężu, osobach którym dziękujesz i o obcisłych majtkach :) czuję się jakbym o sobie czytała. W dniu 28 września 2016 roku minie rok jak jestem po operacji plastyki brzucha w klinice dr. Szczyta wykonana została przez dr. Macieja Kulickiego była to jedna z najlepszych decyzji jakie mogłam podjąć. Wstając rano pod czas ubierania śmieję się do siebie uwielbiam te odbicie w lustrze. Tak jak Madziu napisałaś najlepiej zrozumie mnie ktoś, kto odczuwał ten sam kompleks :)
  Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia.

 16. Olimpia pisze:

  Ja jestem już 8 miesięcy po plastyce brzucha którą przechodziłam również w klinice Dr. Szczyta. Operował mnie Dr. Potocki ? Było ciężko ale doszłam do siebie teraz śmiało mogę powiedzieć że mam najpiękniejszy brzuch na świecie jak dla mnie oczywiscie! I wreszcie od 8 lat lecę na wymarzone wakacje i pierwszy raz od 8 lat kupiłam strój kąpielowy dwuczęściowy ? Jestem taka szczęśliwa ta operacja to była najlepsza decyzja w moim życiu! Żałuję tylko tego że tak późno się na nią zdecydowałam. Pozdrawiam ?

  • Najważniejsze, że się zdecydowałaś, że nie jest to ciągle skrytym marzeniem. Życzę udanych wakacji! Ja swoje wszystkie dwuczęściowe stroje też pooddawałam, więc w przyszłym roku będę z przyjemnością mierzyć i kupować! ;-)

 17. Agnieszka z Kalisza pisze:

  Cześć Madziu
  Moja operacja w klinice dr.Szczyta zaplanowana jest na 15.05.2018 r. Na konsultacje czekałam 3 lata. Tylko mój brzuszek będzie poprawiał dr.Marek Szczyt.Czytając to wszystko ,ze wzruszenia popłakałam się ?(jakbym czytała o sobie).Wiem jak się czułaś bo przezywam to samo .Życzę Ci Wszystkiego dobrego oraz szybkiego powrotu do zdrowia ?

 18. B. pisze:

  Witam
  Czy miała Pani wszywaną siatkę?
  Czy po zabiegu wracała Pani do siebie, czy do pierwszej wizyty kontrolnej przebywała Pani w Warszawie?

 19. Marta pisze:

  Cześć, właśnie czekam na identyczny zabieg tylko u innego lekarza, Dr Potockiego. Mam duże obawy, ale patrząc na Ciebie widzę, że chyba nie ma takiej tragedii po operacji. Bardzo dobrze wyglądasz na zdjęciach, Twoja opowieść wzbudziła we mnie dużo pozytywnych emocji. Dziękuję.
  Ps. mam nadzieję, że za miesiąc będę mogła tak samo się ekscytowac swoim nowym brzuszkiem

  • Cześć Marta, głowa do góry, to bardzo dobra decyzja. Wybrałaś klinikę dr Szczyta, a tam naprawdę opieka pooperacyjna jest na najwyższym poziomie. Nie wiem jak dr. Potocki, ale ja ciągle jestem w kontakcie telefonicznym i mailowym z moim lekarzem, co naprawdę wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście przez ten miesiąc miałam wiele dodatkowych pytań, poza tymi,które zadałam po zabiegu. Czuje się dobrze, teraz codziennie masuje bliznę, stosuję plastry Suctricon i jeżdżę na konsultacje do lekarza i fizjoterapeuty Pana Jacka, również z kliniki dr Szczyta. W cenie zabiegu masz 4 darmowe spotkania, kolejne płatne, ale warto bo niesamowita wiedza i zabiegi, które powodują, że jest się rozluźnionym ;) Życzę samych pozytywnych wrażeń i jak najmniej bólu – daj znać!

   • Marta pisze:

    Witam, jestem już po zabiegu, chodzę w pasie, ale nawet w nim moja sylwetka wygląda cudnie. Trochę ciągnie, ale najbardziej jednak dokucza mi ból pleców odcinka lędźwiowego, jednak każda wizyta przed lustrem rekompensuje te niedogodności. Polecam zabieg.

    • Cześć Marta! bardzo się cieszę i super, że piszesz ;) kiedy miałaś zabieg? Ból odcinka lędźwiowego, to z racji pozycji schylonej – minie! Jak teraz jadę na konsultację i w końcu pożegnam się z pasem <3 gdy zagoi Ci się rana, polecam plastry Sutricon na bliznę, świetnie przylegają, można je docinać ;).

     • Marta pisze:

      Zabieg miałam w poniedziałek, wczoraj wróciłam do domku. Nie ukrywam również dla innych zainteresowanych osób, że pomoc osób z najbliższego otoczenia jest nieodzownym elementem przy tak rozległym zabiegu.

     • Dokładnie tak! To właśnie mąż zmienia mi opatrunki i masuje bliznę, bez jego pomocy byłoby ciężko ;).

 20. Iwona pisze:

  Witam
  Pani Magdo jak samopoczucie po niespełna 2 miesiącach od operacji ?
  Pytam bo po przeczytaniu Pani historii rownież sie zdecydowałam na plastykę brzucha prawdopodobnie już w styczniu…jestem pełna obaw śle chce to zrobić , martwię sie tylko czy dam sobie radę z moim małym synkiem który wtedy bedzie miał 18 mcy …:(
  Pozdrawiam serdecznie..

  • Cześć Iwona, nie będę ukrywać początki są ciężkie i mam tu na myśli wyłącznie psychikę. Czujesz się na siłach (nic nie boli), ale jednak ciągle czegoś nie możesz, to najbardziej mi ciążyło. Jeśli możesz liczyć na pomoc bliskich – męża, mamy to dasz radę! Ja nie podnoszę Ignasia, bo nie mogę – po miesiącu nauczyłam się z tym „żyć” i nie mieć wewnętrznych pretensji. Radzimy sobie dobrze, Ignaś stał się taki dojrzalszy, bo jak wiesz, że nie możesz to i dziecko to wie. Tulimy się na kucaka lub na łóżku, bo już sam się wgramoli i też jest fajnie. Ja nie chciałam czekać, bo miałam ogromny kompleks – chciałam zmiany, jeśli jednak możesz poczekać to uważam, że najlepszy wiek dziecka by zrobić operację to 3 lata. Dziecko jest wtedy w pełni samodzielne – samo wejdzie do samochodu na fotelik, zejdzie ze schodów, wejdzie do wanny. Ja w tych czynnościach liczę na pomoc innych i tak ustalam plan dnia, by ktoś wtedy był. Nie jeżdżę z Ignasiem nigdzie sama, ale jeżdżę z Aleksem. A poza tym, to jestem szczęśliwa, codziennie przeglądam się w lustrze i podziwiam ten mój brzuch, jest cudny <3
   U kogo robisz operację? A i styczeń to dobry czas, bo jeszcze chłodno dzięki czemu w pasie nie będziesz się pocić.

 21. Iwona pisze:

  Napisałam do Ciebie prv na Fb mam nadzieje ze znajdziesz chwilke aby przeczytać ??

 22. Domisia pisze:

  Witaj właśnie leze obolała W ŁÓŻKU po operacju brzucha. w poniedziałek miałam operacje dziś jest czwartek jest ciężko mam nadzieje ze będzie coraz lepiej w dodatku mam lekki kaszel – ból niesamowity – pociesz proszę i powiedz ze będzie lepiej pozdrawiam Dominika

  • Cześć Dominika! Oczywiście, że będzie lepiej, ale to niekomfortowe, że dopadło cię przeziębienie. Radzę iść do lekarza i jeśli zapowiada się coś większego, to wziąć antybiotyk. Mnie akurat też dopadło i brałam Augumentin, więc wiem co czujesz, ale pocieszę – niedługo będzie naprawdę super! Ja (2 miesiące po), nie czuję żebym w ogóle miała ten zabieg, jednak pamiętam bo muszę dbać o ranę i pilnować się by się nie przeciążyć. Będziesz miała po drodze kryzys, też miałam, ale minie!

 23. Ula pisze:

  Cześć, czytam już po raz drugi i chyba nadszedł czas, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i również umówić się na konsultację. Po Twoim artykule decyduję się na tę samą klinikę i tego lekarza. Proszę napisz ile czasu czekałaś od konsultacji do operacji?

  Pozdrawiam, Ula

  • Witaj, dobra decyzja. Konsultację miałam w marcu, operację we wrześniu (na początku). Termin był na czerwiec, ale nie chciałam latem, bo jednak noszenie pasa w upalne dni nie jest komfortowe. Daj znać jak już będziesz po konsultacji <3

   • Ula pisze:

    Cześć,

    w czwartek (02.02) mam konsuktację u dra Charytonowicza. Powiedz proszę o co pytać? Może jest coś szczególnie ważne?

    Dzięki, Ula

    • Wiesz co, ciężko mi podpowiedzieć, bo wiem, że trafiasz w dobre ręce i nie musisz pytać o drobne szczegóły ;-) Piszą do mnie często dziewczyny zdezorientowane (które wybrały innego chirurga), że mają mieszane uczucia, bo mało wiedzą – nie czują się pewnie. Dlatego pytaj o WSZYSTKO (co w danej chwili przychodzi Ci do głowy), o przebieg zabiegu, opiekę pooperacyjna (kontakt z lekarzem – numer telefonu/maila), o wyniki (kiedy zrobić, kiedy skonsultować). Ja również pytałam o kolejną ciąże (przeciwwskazania). To zaleta, że dr Charotynowicz posiada profesjonalną stronę internetową na której zobaczysz efekt zabiegu przed/po, ale możesz także poprosić o to na wizycie. Pytaj pytaj pytaj, to Twój czas na wizycie, a lekarz jest dla Ciebie. Życzę byś wyszła z wizyty, tak pewna jak Ja, że chcę tego, że się nie boje, że wiem, że będą w dobrych rękach!

 24. Iwona pisze:

  Hej Ula ja czekam 3 mc na konsultacje w przyszły czwartek jade powiedziano mi ze operacja bedzie za 6-8 mcy od konsultacji…:(

 25. Olka pisze:

  To i ja się ujawnię. Po Twoim wpisie zdecydowałam się umówić na konsultacje, gdyż po ciąży bliźniaczej rozeszły mi się mięśnie i mam podejrzenie przepukliny kresy białej. Mam parę pytań, będę bardzo wdzięczna jak znajdziesz czas na odpowiedź. Po pierwsze czy na konsulatacje musiałaś wziąć zapis z usg czy też w klinice je zrobili?
  Po drugie czy lekarz omawiał za i przeciw zszyciu miesni czy instalacji siatki? I ostatnie pytanie to jak wygląda kwestia niedźwigania po operacji, jak długo jest zakaz? Moje maluchy mają dopiero 3 mce..
  PS. Brzuszek po operacji masz piękny;)

  • Witaj, odpowiem po kolei:
   na wizycie miałam ze sobą wynik usg, na miejscu nie mam pojęcia czy jest możliwość jego wykonania, jeśli chodzi o Twój brzuszek, to jeśli maluszki mają 3 miesiące, to jest zbyt wcześnie by decydować się na operację. Nie wiem czy faktycznie tak jest, ale na grupie o której pisałam w 1 poście, często czytałam, że musi minąć minimum rok od porodu. Bywa, że mięśnie same wracają do formy lub można zredukować rozstęp ćwiczeniami. Operacja to naprawdę ostateczność. I jeżeli chodzi o dźwiganie, to minimum 2 miesiące, najlepiej do 6 miesięcy się oszczędzać. GRATULUJĘ bliźniaków!

 26. Olimpia pisze:

  Kochana jak sie czujesz?? Wracasz powoli do siebie?? Jakiej maści na bliznę używasz?? Ja do tej pory używałam Contractubex ale teraz postanowiłam spróbować Kolagenu Colway Silver ? Jezeli znasz też coś dobrego na blizny to proszę pisz ? Pozdrawiam

 27. Iwona pisze:

  Dziewczyny w dniu dzisiejszym miałam konsultacje w klinice dr Szczyta konsultacje przeprowadził dr Konrad Januszek.Operację będę miała w przyszłym roku , pierwszy wolny termin to koniec kwietnia koszt 18.000zl :( nie ukrywam że liczyłam ze bedzie to niższa kwota :( jednak czego sie nie robi żeby być szczęśliwym…pozdrawiam

 28. Magda pisze:

  Wczoraj natrafiłam na Pani bloga szukając w Google informacji o plastyce brzucha.
  Ma Pani piękny brzuszek! :)
  Ja mam jutro operacje brzucha i lekki stresuk;)

 29. Magda pisze:

  Jestem już po.Operacja trwała ponad 4 godziny.
  Dzisiaj druga doba.
  Brzuch spuchniety i siły ale mimo wszystko mniejszy.
  Samopoczucie w miarę jedynie ci mi dokucza to brał siły. Czuję się jakby cała energia że mnie uleciala.
  Ból myślałam że będzie wielki a w sumie od wczoraj od południa nie biore leków przeciwbólowych.
  Podobno najgorsze przedemna ;) bo 3/4doba najbardziej dają w kość.
  Ale nie żałuję decyzji i drugi raz zrobiła bym to samo.

 30. Jutka pisze:

  Hej moglabys wrzucic zdjecie jak wyglada blizna juz po jakimś czasie ?

 31. Jutka pisze:

  Hej moglabys wrzucic zdjecie jak wyglada blizna juz po jakimś czasie ? Czy wszystkie osoby które robiły plastykę miały problem w pomieszczeniem brzucha ? Czy ten rozstęp mięśni jest genetyczny ?

 32. Magda pisze:

  U mnie mięśnie były ok (chociaż lekarz podejrzewal że mam pozrywane miesnie)

 33. Magda pisze:

  Bo wisiała mi straszna „firana”
  I pomimo że sporo schudłam skóra została.
  Ja mam problem taki ze mam bardzo rozciągliwa skórę i po 2 ciąży zostało mi sporo.
  Mimo prób zagubienia kg wszędzie spadały a brzuch wyglądał jakbym była w 8 mies.ciazy.

 34. Sylwia pisze:

  Mam pytanie odnośnie pasa który nosilas po operacji widziałam na zdj że miałaś z voe czy polecasz go ?wygodny jest? Nie uciska i czy nosilas jakiś jeszcze czy tylko ten a i jaka szerokość miał ten pas ? Z góry dziękuję za odpowiedź , pozdrawiam

 35. Wika pisze:

  Cieszę się, że trafiłam na Pani bloga i na tekst z brzuszkiem. Dookoła mam dużo znajomych, które są w ciąży bądz były i urodziły mniejwiecej tak jak ja. Miałam wrazenie, że tylko mnie dotknął problem z rozstępami i teraz brzydkim brzuchem:/ skóra wisi rozstępy wielkie. Wszystkie te znajome dookoła wróciły do formy i nie mają rozstępów brzuchy ładne jak przed ciążą a ja wpadam w coraz większy dół:'( mimo, że mój brzuch wygląda troszke lepiej niż Pani ale ja jestem narazie po jednej ciaży. Też myślałam o plastyce brzucha w ptzyszłości stąd moje pytanie. Kiedy zdecydowała się Pani na zabieg? W jakim wieku były pociechy?

  • Witaj, ciesze się, że moja historia dała Ci cień pocieszenia. Zdecydowałam się na operację, gdy Ignaś miał 18 miesięcy. Przyznaję, że bez pomocy męża, rodziców nie dałabym rady. Do tej pory nie podnoszę Ignasia, on się tego nauczył, jednak jeśli Ty możesz poczekać, to uważam, że najmłodsze dziecko musi mieć 2 latka. Aby było w miarę samodzielne – samo wchodziło po schodach, wsiadało do fotelika, wchodziło do wany – z małą pomocą, ale nie by brać na ręce. Podsadzam, ściągam go, ale nie biorę na ręce by nosić, wkładać. Powodzenia!

   • Wika pisze:

    Z mężem planujemy jeszcze jednego dzidziusia więc teraz nie ma sensu taka operacja. Więc nie pozostaje nic innego jak czekać i odkładać środki na plastykę brzucha i usowanie rozstępów. Na szczęście mam męża który zawsze mnie wspiera. Mowi, że jeśli to ma mi pomoc to on zrobi wszystko żebym był szczęśliwa. Ostatnimi czasy praktycznie codziennie po kąpieli był płacz i pytania do siebie czego ja tak wyglądam :/ Ehh my kobiety mamy przechlapane.

 36. Aleksandra pisze:

  Brawo za odwagę! Ja urodziłam 4 dzieci i miałam podobny problem do Twojego i dopiero jakiś czas temu zdecydowałam się na plastykę. Mąż mówił, że podobam mu się taka jaka jestem, bo to pamiątka po tym, że urodziłam mu dzieci. Ale ja się wstydziłam swojego brzucha i tego, że nie mogłam się rozebrać np. na plaży. Faktycznie po operacji brzuch wygląda lepiej. Tylko trochę rany słabo się goiło, dlatego dodatkowo chodziłam na terapię tlenową do hiperbariamedu w Warszawie. Tlen dobrze wpływa i odbudowuje komórki ciała także rekonwalescencja się powiodła. Teraz cieszę się, że mój brzuch wygląda dobrze i zmieniłam swoje nawyki. Zaczęłam więcej jeść zdrowych produktów i ćwiczę.

  • Cześć! Dziękuję za wiadomość, ciesze się, że też jesteś zadowolona z operacji. Ja chodzę dodatkowo na naświetlanie lampą LED, też wpływa na gojenie się rany ;-). Ale dzięki za te cenne informacje o terapii tlenowej!

 37. Iwona pisze:

  Cześć dziewczyny ! Czytając Madziu Twój ostatni wpis bije sie z myślami czy nie przełożyć operacji z marca na październik – listopad ze względu na mojego 1,8 miesięcznego teraz synka…nie będę mogła go podnosić taki długi czas..a tu wiosna wakacje przed nami gdzie on pełen energii a ha będę niesprawna..:( nie wiem co robić tak bardzo chciałam czekałam…został miesiąc do operacji…i rozterka czy przełożyć czy mały to jakos zrozumie…?poradź proszę :(

 38. Kasia pisze:

  Cześć. Czytam wszystkie Twoje komentarze z wielką ciekawością
  za tydzień mam wyznaczony termin operacji u dr Wacławowicza we Wrocławiu. Jestem bardzo podekscytowana ale tez przerazona rekonwalescencja. Jestem po 3 cc a najmlodsza córcia ma 9,5 miesiąca. Wyglądam jak bym była w 5 miesiącu ciąży, mam przepuklinę pępkową i rozejście mięśnia. Czuje sie z moim brzuchem fatalnie ze do lipca jestem na macierzyńskim to dlatego chce sie z tym tematem uporać do lata.

  • Ojej Kasiu, uważam że to za szybko – patrząc że córeczka ma 9,5 miesiąca. Miej świadomość, że po tej operacji nie możesz dźwigać, 2 pierwsze miesiące są ciężkie, ale po części rozumiem Twoja determinację. Daj znać jaką decyzję podejmiesz.

 39. Kasia pisze:

  Magda ja Już podjęłam decyzję:) Pierwsze dwa tygodnie po operacji moja córeczka będzie u jednej i u drugiej babci a na kolejne dwa tygodnie mąż bierze urlop więc będę miała dużą pomoc a myślę że jak potem będę odczuwała duży problem to teściowa do nas przyjedzie na kolejny tydzień. A na kolejne 2-3 tyg. mam taki pomysł że będę na „poziomie” mojej córeczki czyli będę z nią urzędowała na podłodze: przewijanie, karmienie i zabawa. Tak sobie to zaplanowałam optymistycznie ale przyznam że się boję. Planowałam początkowo zrobić tę operację za pół roku we wrześniu ale ja w sierpniu wracam do pracy, a operacja wiązałaby się ze zwolnieniem lekarskim. Myślę że z pomocą bliskich dam radę. Moje starsze dzieci mają 11 i 9 lat więc także mi troszkę pomogą:). Taka jestem zdeterminowana optymistka. Już tak długo czekałam na ten zabieg że nie odpuszczę :)

 40. Maria pisze:

  Witaj Magdo, czy możesz załączyć zdjęcie swojego brzuszka teraz, kilka miesięcy po operacji?

 41. Maria pisze:

  Dziękuję Magdo, czekam z niecierpliwością, Kasiamoja idzie na operację 20 lutego:)

 42. Paulina pisze:

  Czytając ten post i podziekowania na samym koncu łza zakreciła mi sie w oku. Wsparcie od drugiej kochanej osoby jest bardzo potrzebne i wazne a i wsparcie od rodzicow to znak jak kochaja swoje dzieci (ja osobiscie nie mam juz wsparcia od rodzicow a zwlaszcza od mamy od 3 lat ale zawsze wczuwam sie w to co by mi powiedziala gdyby byla i staram sie podjac dobra decyzje).

 43. Karolina pisze:

  A jak po jakiś czasie po operacji? Jesteś zadowolona? Czy jakbyś miała jeszcze raz podejmować decyzję, to czy byś zrobiła to jeszcze raz?

 44. Aga pisze:

  Ja tez robiłam plastykę brzucha u dr.M.Charytonowicza zgadzam sie z Toba w 100procentach to wspaniały lekarz ,mój brzusio wyglada pięknie bólu zero dziś jestem 8 dni po zabiegu mam tyle energi ze szok w trzeciej dobie chodziłam bez problemów żadnych ograniczeń tyle ze żadnego podnoszenia ciężkich zeczy. Polecam ???

  • Cześć Agnieszka, miło to czytać i dobrze, że dzielisz się swoją opinią, gdyż wybór lekarza, to trudna decyzja, więc warto znać opinie innych ;-)
   Swoją drogą zobaczysz jak dużo będziesz miała energii gdy zrzucisz pas, to dopiero codziennie będziesz się przeglądać w lustrze <3

 45. Andżelina pisze:

  Witam, a czy mozna zoperowac sam tzw. smutny pepek?

 46. neriska pisze:

  Tez jestem po takim zabiegu, najbardziej się bałam blizn, ale udąło mi się zawalczyć z nimi dzięki plastrom sutricon,z efektów operacji jestem bardzo zadowolona, blizny tez są prawie niewidoczne a ja się czuję pewniej bez tego brzuszka, którego za nc nie mogłam sie pozbyć

 47. Aneta pisze:

  Witam wszystkie szczęśliwe kobiety miałam mieć wczoraj 16022018 wykonany zabieg w klinice w Łodzi niestety strach mnie sparaliżował dwie godziny przed zabiegiem zrezygnowałam .Nie mogłam odgonić myśli odnośnie bólu co będzie gdy będę musiała wstać .Teraz jest kolejny ból (myśl )ze całe życie będę musiała z tym chodzić .Pozdrawiam wszystko piękne brzuszki.

 48. Magda pisze:

  Witaj.
  Znalazłam Twojego bloga poszukując info o plastyce brzucha. Ja również zdecydowałam się na operację. Jestem w piątej dobie po operacji. Mam dwoje dzieci córkę 2,5  i synka 4 letniego. 
  Wczoraj wrocilam do domu i zderzenie z rzeczywistością mnie przygnebilo. Przed operacją byłam mamą , która nosiła dwoje dzieci jednocześnie, robiła samoloty, nosiła na barana itp. Córka zasypiala wieczorami slodko na moim brzuchu. 
  Po operacji jestem jeszcze bardzo obolala. Ciągnie mnie brzuch, kręgosłup boli jak nigdy od ciągłego chodzenia w pozycji pochylonej. Synek rozumie już sytuację, że mama nie może dźwigać, musi odpoczywać. Natomiast córeczka znosi gorzej. Płacze, prosi żebym wzięła ją na rączki, usypiala na kolanach i żebym z nią spala. Noc też potwierdza jak moja mała przeżywała rozłąke- a wydawało się że to mała cyganka. Przytulam, trzymam ile mogę na kolanach ale ona potrzebuje więcej. Mam straszne wyrzuty sumienia jak na nią patrzę. Czuję się okropnie. Wiem, musimy zorganizować się na nowo na jakiś czas. Mam wsparcie i pomoc męża i rodzicow. Jednak mam poczucie że zawiodłam moje dzieci bo nie jestem dla nich na 100%. 
  Kieruję więc do Ciebie pytanie kiedy poczułas  się lepiej? Wyprostowałaś, nie czułaś bólu, mogłaś pozwolić sobie np. na wygłupy na podłodze z dzieciakami? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.  Pozdrawiam i gratuluję bloga -jest świetny.

  • Madziu przede wszystkim pomyśl o sobie. Jeśli już się zdecydowałaś i jesteś po zabiegu, nie cofniesz czasu. Tak jak piszesz musicie zorganizować się na nowo, Twoje dzieci też to zaakceptują, ale w żadnym wypadku nie mogą widzieć Twojego poczucia winy! Powinnaś być szczęśliwa, że udało Ci się zmienić swoje ciało, pozbyć się kompleksu (bo chyba dlatego się zdecydowałaś?). Mój młodszy synek miał 1,5 roku jak byłam po operacji, też początki były ciężkie, z tym że to siedzi w naszej głowie. To jest tak jak z od-smoczkowaniem, od-pampersowaniem, widzę że to rodzice bardziej przeżywają niż dzieci. Spróbuj zmienić swoje nastawienie, uśmiechaj się, wytłumacz córeczce, że jesteś szczęśliwa, że masz teraz ładny brzuszek, że niedługo jej pokażesz, że pójdziecie razem na basen itp. Ja do tej pory nie noszę chłopców, tylko podnoszę (z racji, iż Ignaś akurat uczył się korzystania z WC, musiałam mu pomagać). Ale nigdy nie wzięłam go już na ręce np. wchodząc do naszego mieszkania (a mieszkamy na 4 piętrze) – siadam z nim na schodach kiedy jej zmęczony, tłumaczę na nowo dlaczego nie mogę dźwigać i skutkuje, wchodzimy za każdym razem sami ;) Kiedy poczułam się lepiej? Nie pamiętam, ale do takiej typowej sprawności wróciłam po 2 miesiącach, kiedy ściągnęłam pas (byłam wtedy na imprezie tanecznej i czułam się jak królowa parkietu – wiesz swoja pewność siebie, bo pozbyłam się kompleksu i … pierwsze wygibasy). Ale tak, że wyprostowałam się, i mogłam bawić z dziećmi, to po 10 dniach. Pierwsze noce są najgorsze, podkładaj sobie coś pod kolana i śpij jak najdłużej w pozycji na plecach ;)

 49. Magda pisze:

  Dziękuję za Twoje wskazówki. Rzeczywiście chyba podeszłam do tematu od złej strony. W sumie nigdy nie powiedziałam dzieciom, że ta operacja to droga do spełnienia moich marzeń. Nie chciałam się przyznać przed nimi, że przewracam do góry nogami ich życie, żeby podobać się samej sobie. Sposób myślenia typowej matki Polki:)
  Ja już po pierwszej ciąży miałam rozstęp kresy białej. Nic z tym nie robiłam bo wiedziałam, że chcę mieć drugie dziecko. Jednak byłam też pewna, że po drugiej ciąży, gdy mała podrośnie dam się nawet pokroić, żeby odzyskać dawny brzuch. Więc operacja była planowana już od dawna. Jestem szczęśliwa i z siebie dumna, że osiągnęłam ten cel. Pierwszy raz od 4 lat przyjęłam prezent od męża – odważny strój dwuczęściowy z uśmiechem i naprawdę nie mogę się doczekać kiedy go założę. Muszę o tym pamiętać.
  Podoba mi Twój punkt widzenia. Będę tu często zaglądać. Dziękuję Ci.

  • Brawo! O wiele milej czyta się taką wiadomość. Polecam Ci książkę Kamili Rowińskiej „Kobieta niezależna”. Daje motywację, ale też zmienia pogląd, na to jak postrzegamy naszą codzienność. Niekiedy zbyt wiele od siebie wymagamy, lub zbyt bardzo się poświęcamy. Nigdy nie możemy zapomnieć o sobie, dzieci są w naszym życiu przez okres około 20 lat, a potem zostajesz TY, i nie warto na nowo szukać siebie w sobie, tylko cały czas pracować na to by czuć się spełnioną. Ważne są więc chwile z mężem, ważne jest to abyś czuła się ze sobą dobrze. W moim przypadku plastyka brzucha była takim przewrotnym momentem, w którym zrozumiałam, że JA TEŻ SIĘ LICZĘ i moje potrzeby.

   A co do stroju, będzie efekt wow! Wiem co czujesz, bo sama uśmiechałam się na swój widok z lustrze!

 50. angelica pisze:

  Pieknie napisane. musze koniecznie zdobyc ta ksiazke! ja nie jestem po operacji i nawet jakbym chciala to mnie na to nie stac. a brzuch mam duzy po 2 ciazach i 2 cesarkach i niestety musze sie akceptowac ukrywam jak moge. w bikini raczej juz nigdy nie wyjde:(
  co do samej siebie to ja tez mam poczucie ze nie licze sie juz wcale, tylko dzieci, dzieci i dzieci na kazdym kroku. zdecydowanie zbyt bardzo sie poswiecam a nie ma zadnej wdziecznosci za to. przykre to jest!
  jakie ksiazki jeszcze polecasz by modz zmienic myslenie? ja np nie umiem odmowic dzieciom; chyba nie umiem byc konsekwetna, nie lsuchaja mnie nie wazne ze 5 razy powtarzam prosze to samo dopiero jak krzykne dociera do nich ale czesto maja wymowki; i tak wlasnie wszystko z krzykiem sie toczy; pozniej jak juz spia slodko w luzkach mam na sumieniu ze krzyczalam; bardzo czesto mysle nad tym ze moje dzieci zapamietaja mnie jako ze ciagle krzyczala na nas..

 51. Aneta pisze:

  Witam napisałam 17 lutego ze uciekłam lekarzowi a zabieg miałam mieć 16 lutego szkoda ze dzień po znalazłam Twojego bloga,tak mnie zainspirował ze wchodzę tutaj codziennie chyba dałaś mi wirtualne wsparcie psychiczne bo 9 kwietnia spełniłam swoje marzenia jestem Ci bardzo wdzięczna nadmieniam ,ze od pierwszej konsultacji mija już trzy lata jestem strasznym tchórzem natomiast od zabiegu minął miesiąc jestem bardzo szczęśliwa ze się udało przezwyciężyć strach.Pozdrawiam

 52. Iwona pisze:

  Rok po operacji z chęcią pokaże Wam mój brzuszek jestem szczęśliwa ???

 53. Aga pisze:

  Cześć. Dowiedziałam się o Twoim blogu od jednej z pacjentek dr Charytonowicza, czekając do niego na konsultację.
  Zapytałam ją o to, co mogłaby mi powiedzieć na temat doktora, ponieważ nie ma na jego temat zbyt dużo informacji w sieci.
  Ja jestem potrójną mamą i mój brzuch po każdej ciąży wracał na swoje miejsce, mam za to problem z piersiami, które rozciągnęły się po ciążach.
  Chciałabym porozmawiać o doktorze Charytonowiczu. Jeśli możesz to napisz do mnie na maila. Pozdrawiam

  • Witaj Aga, napisz do mnie na blog@wkrecona.pl
   Ale z całą pewnością polecam Ci dra Charytonowicza, akurat leżałam w sali z kobietą, która miała powiększane piersi i była bardzo zadowolona. Wybór Pana Michała, to po części taki pakiet bezpieczeństwa, gdyż o wszystko można go zapytać, zawsze odbiera telefony, odpisuje na maila i wykonuje swój zawód z pasji.

 54. Jbbbb pisze:

  Zazdroszczę. Ja od ponad 3lat nie miałam na sobie stroju kąpielowegoabi nawet obcislej bluzki. Brzuch jak balon, rozstęp na szerokość całej dłoni.
  Zwyczajnie nie stać mnie na taki zabiepg.

  • Cześć! Wiem co czujesz, pamiętam jakie miałam wtedy myśli. Pomyśl o operacji na NFZ. Na początek polecam Ci grupę na facebooku: „Rozstęp/rozejście mieśni prostych brzucha po ciąży, tam dziewczyny opisują swoje historie, radzą, podpowiadają gdzie się udać (nie wiem z jakiego jesteś miasta). Pozdrawiam!

 55. Iwona pisze:

  Witam.
  Mam pytanie odnosnie dbania o rane. Mialam zabieg u doktora Potockiego i ten wypuszczajac mnie do domu powiedzial aby nie ruszac rany, nic nie zmieniac, zostawic opatrunki tak jak sa do nastepnego spotkania. Tu z kolei piszesz, ze nalezy opatrunek zmieniac codziennie. Czy po powrocie ze szpitala zmienialas codziennie opatrunek?

 56. Gosia pisze:

  Witam,
  Ciesze sie ze masz to za soba?
  Mam pytanie w ktorym momencie i czy wgle Cie wazyli mam na mysli przed zabeigiem?
  Dwa jakie leki bralas na usmierzenie bolu? I co faktycznie kupic na smarowanie zeby szybciej aie goilo.
  Ja mam zabieg za ponad miesiac i w 10dobie po zabiegu lece 2,5h do domu. Bardzo tego chce ale prztznam sie sie boje..
  Bede wdzieczna za.odp
  Dziekuje

 57. klinikiagalen pisze:

  Bardzo ciekawy artykuł. Wiele wyjaśniający, zwłaszcza dzięki zdjęciom. Na ich podstawie można wnieść, że da się wszystko zrobić i nie ma niedoskonałości, której nie da się poprawićm

 58. ursynow-ame pisze:

  Dobrze że pokazujesz jak wygląda brzuch po ciąży i jak poprawić później jego wygląd. świetnie się ten artykuł czytało, jest bardzo obrazowy i wiele wyjaśniający. Zrobiłaś świetną robotę wrzucając go do sieci.

 59. Pamela pisze:

  Witam mam pytanie Czy po ciąży twoje mięśnie brzucha rozeszły się???? I czy pan doktor naprawił to podczas operacji????

 60. Kaya pisze:

  Jestem pod wrażeniem że tak szybko ładnie brzuch wyglądał ja jestem już ponad miesiąc po i się martwię że to się słabo goi są przesiąki były dwa miejsca martwicze. Chętnie pójdę na konsultacje chyba do innego lekarza czy ten i którego robiłaś zabieg jest drogi?

 61. Beata pisze:

  Witaj
  Właśnie przeczytałam twoja historie
  Jestem tydzień po operacji tez operował mnie Dr Charytanowicz
  Wszystko jest super nic nie boli poza kręgosłupem :-) wymiękam już
  Codziennie masaże bo bez nich było by ciężko

 62. Irmina pisze:

  Witam serdecznie
  Jak długo od pierwszej konsultacji czeka się u Pana doktora na operącje (plastyka brzucha) ??
  Dziękuję za odpowiedź

 63. Kasia pisze:

  Hej,
  Przeczytałam właśnie o plastyce brzucha bardzo się boje a termin mam umówiony na 23.01 to już za tydzień. Mi lekarz nie zlecił usg brzucha i nie wiem czy powinnam sobie go zrobić powiedział też że nie wie czy da się z jednym cięciem bo jestem bardzo chuda i nie wiadomo czy nie będzie musiał zrobić jeszcze lini pionowej od pępka. Trochę mnie to przeraża bo wolałabym jedną bliznę a nie dwie.
  Powiedział że okaże się podczas operacji i strasznie jestem nie pewna. Jak pytałam jak długo będę w szpitalu odpowiedział że na drugi dzień wyciągnie dreny i mogę iść do domu a ty piszesz że byłaś cztery dni? Robię operacje w Krakowie byłam też u innego lekarza a u niego wszystko tak piękne opowiedziane tylko na koniec dodał że na drugi dzień wyjdę do domu z dwoma drenami i wrócę za cztery dni na wyciągnięcie jak powiedziałam że jak to do domu z drenami to odpowiedział że mogę sobie kupić rękawiczki na sznurku i pojemniczki do nich wsadzić i powiesić na szyi zwariowałam i skreśliłam tego lekarz a on podobno cieszy się dobrą opinią dr Mocny. Teraz mam zabieg za tydzień u innego który powiedział że się postara ale wszystko się okaże dopiero przy operacji dlatego strasznie się stresuje mój brzuch bardzo odstaje mam rozstępy nad pępkiem i wokół strasznie wisi mi skóra i wyglądam nadal jakbym była w ciąży a dziecko ma już 17 lat tyle lat czekałam ciagle zestresowana wyglądem brzucha. Przez to że mam bardzo wąską talie to lekarz dopiero podczas operacji zobaczy co da się zrobić a nie wiedza jest straszna. Ale chciałam wam powiedzieć że im dłużej czekasz to bardziej się boisz ja już podjęłam decyzje ale do końca nie wiem jak to wyjdzie oby nie było gorzej. Wrzucę wam fotki po i przed
  Pozdrawiam

 64. Dorota pisze:

  Hej, czekam na plastykę brzucha, jednak zanim to nastąpi muszę kupić pas uciskowy potrzebny do założenia po operacji. Czy możesz napisać nazwę firmy i model którego używałaś?. Dziękuję i pozdrawiam

 65. Jarek pisze:

  Cześć, fajny wpis, czy możesz wrzucić zdjęcia jak dzisiaj wygląda blizna? Bylibyśmy bardzo wdzięczni…
  Pozdrawiam!

 66. Magda pisze:

  Hej mam pytanie jak dobierałaś rozmiar ? Ciężko mi jest go dobrać bo mam wielki brzuch, a wymiary nie pomagają. A doradzono mi zakupić VOE BODY Z SZELKAMI ZAPINANE NA JEDEN RZĄD HAFTEK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.